''Milletin a.. koyacağız'' diyen Cengiz'in tren faciası ile ne ilgisi var? Yandaşlar teyakkuzda

Gündem 13 Aralık 2018 21:41
Videoyu Aç ''Milletin a.. koyacağız'' diyen Cengiz'in tren faciası ile ne ilgisi var? Yandaşlar teyakkuzda
A
a

''Milletin a.. koyacağız'' diyen Mehmet Cengiz'in tren faciası ile ne ilgisi var? Yandaşlar teyakkuza geçti

AKP yandaşları, Ankara'da 9 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasından da iktidar propagandası çıkarmayı ihmal etmedi.

Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in aynı güzergahtaki kılavuz trene çarpması sonucu şu ana dek 9 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si ağır 86 kişinin de yaralandığı açıklandı. En güvenli ulaşım aracı olarak bilinen demiryolu, AKP’li yıllarda rant ve piyasacılık sonucu gelen ihmallerle ölüm yolu haline gelirken, AKP’li kalemşörler halkın gözünü bu gerçeklerden çekip AKP propagandasına çevirmenin peşine düştü.

AKP’li Fatih Tezcan ve AKP’li Turgay Güler, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla bu anlayışın iki tipik örneğini oluşturdu.

AKP’li Tezcan, AKP’nin gözde yandaş şirketlerinden Cengiz Holding’in Çanakkale’nin Karabiga beldesine inşa edilen Cenal Entegre Enerji Santralı projesine yargının “dur” demesi ve İstanbul Üsküdar’da bulunan Cengiz Holding binasında, dün gece duvara iple bağlanmış pet şişede zaman ayarlı bomba bulunması ile bugün yaşanan tren faciası arasında bağlantı kurup “Hepsi son 48 saat içinde oldu. Hepsinde de hedefte olan şahıs Mehmet Cengiz ve Cengiz İnşaat.” diye yazdı.

1000
icon
Feriha. 14 Aralık 2018 14:12

Yalakalık yapmak için bula bula bunumu bulmuş çapsız artık ölenede saygı duymuyorlar kendilerine rant sağlamak için ölüymüş yaralıymış fark etmiyor bunlarda ne ahlak ne akıl nede adamlık kalmış bu insanziyanlıklarında.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR