''Rakibimin 5 puan önündeyim''

Gündem 31 Mart 2019 22:35
Videoyu Aç ''Rakibimin 5 puan önündeyim''
A
a

Ekrem İmamoğlu açıkladı:''Rakibimin 5 puan önündeyim''

CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ortak adayı Ekrem İmamoğlu, elindeki verileri paylaşmaya devam ediyor. İmamoğlu, yaptığı son açıklamada AKP'nin adayı Binali Yıldırım ile arasındaki farkın yüzde 5,25 olduğunu açıkladı.

İmamoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yaptığım uyarılardan sonra, tam 40 dakikadır veri akışı durmuş durumda.  Ben vatandaşlarımızı bilgilendirmek zorundayım. Yüzde 92-93’leri bulduktan sonra işleri daha da zorlaşacak, kafaları karışacak. YSK’yı görevde davet ediyorum. Vergilerimizle birlikte maaş alan AA’yı, göreve davet ediyorum. Bu milli bir sorumluluktur, lütfen hata yapmayınız, zira hak yemenize müsaade etmeyiz. Ben hak yemedim, hak yenilmesine de müsaade etmem.

Bizim farkımız ıslak imzalı verilerimize göre bizim verilerimize göre açılan sandık sayısı yüzde 60’a ulaşmış ve rakibimle aramızdaki fark lehime yüzde 5.25’tir.  60’a ulaşan verimize göre Benimle rakibim arasındaki fark yüzde 5.25’tir."

"KENDİ OYUM YÜZDE 53,2"

CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ortak adayı Ekrem İmamoğlu, düzenlediği basın toplantısında ellerindeki son sonuçları açıkladı. İstanbul'da sandıkların yüzde 27'sinden gelen verileri toparladıklarını belirten İmamoğlu, kendi oyunun yüzde 53,2 olduğunu söyleyerek, Binali Yıldırım'ın oyunun ise yüzde 44,1 oluğunu bildirdi.

Ekrem İmamoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şu anda sandıklar kapanalı yaklaşık 3 buçuk saat oldu. Sayım işlemleri devam ediyor. Tutanaklar sistemlere giriliyor. Biz de sıkı bir şekilde sistemimizde süreci takip ediyoruz. Ancak yine ne yazık ki daha önceki seçimlerde de yaşadığımız gibi tek kaynaklı girişten dolayı çok enteresan verilerle yayınlar başladı.

YSK'nın uyarıyı bir, bir buçuk saat sonra yapması üzücü. Bizim sistemimizde her dakika oranımız yükseliyor. Kendi sistemimizdeki veriler yüzde 27,56 girişimiz var. İstanbul'la ilgili saat 22:00'ye kadar kesin sonuçların gelmesini beklemiyoruz.

Şu anda 27,6 girilen verilere göre, CHP adayı olarak ben oyum yüzde 53,2

Rakibimizinki ise yüzde 44,1. Anlık yansıtılan verilerde rakibimizin bir anda artış gözlemleniyor. Bu son veri tvlerden aldığımız yüzde 50,32

Enteresan birşekilde bir çok şehirde veri girişleri yavaşlarken İstanbul'da bir anda arttı. Biz de kendi sistemimizden gayet emin olarak takip ediyoruz. Her satırı dikkatle yazıyoruz. Varsa bir manipülasyon, AA'yı hassasiyete davet ediyorum verileri elden geçirsinler. Bizdeki veriler dörtte biri aşmış durumda biz öndeyiz demiyoruz ama veri vermeye mecbur kaldık.

Tekrar ediyorum ben bu veriyi paylaşmak zorunda kaldığım için paylaşıyorum. Bizim sayımını yaptığımız 27.6 sandıktan gelen sonuçlara göre oyumuz yüzde 53.2 rakibimizin oyu 44.1

"Bir anda yüzde 50'den sandık oranı yüzde 70'e fırladı. Biz hem YSK'yı hem de AA'yı görevini yapmaya davet ediyoruz."

İMAMOĞLU'NDAN YENİ AÇIKLAMA

Ekrem İmamoğlu, basın toplantısının ardından bir kez daha kameraların karşısına geçerek elindeki son verileri paylaştı. İmamoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Son verimiz yüzde 36.5 açılan sandık oranı 52.42 Ekrem İmamoğlu 44.84 Benim açıklamamdan sonra, YSK’nın verdiği veri akış hızı yavaşladı. Burada açık bir manipülasyon var. Lütfen İstanbul verileri denetlensin. Devletin kurumu AA’ya hassasiyete göreve, adaletli bir duruşa davet ediyorum."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ