''Serseri'' yüzünden namuslu polisler ekmeklerinden oldu

Gündem 20 Ağustos 2020 20:05
Videoyu Aç ''Serseri'' yüzünden namuslu polisler ekmeklerinden oldu
A
a

Kendini ''Serseri'' olarak tanımlayan birinin iftiraları yüzünden namuslu polisler ekmeklerinden oldu

Kadıköy'deki gözaltı olayı hakkında İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kadıköy ilçemiz Osmanağa Mahallesi Söğütlü Çeşme Caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan "Sağlık İçin Hepimiz İçin COVİD-19 denetlemeleri" sırasında R.B isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur.

POLİS MEMURLARINA HAKARET ETTİ

Polis memurlarının uyarısına R.B. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. Gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir.

İFTİRACI VE ''SERSERİ''
Sosyal medyada kısa süre sonra gündem olan olayda sözde mağdur ''kadın''ın, polislere iftiralar attığı, namusuyla parasını kazanan polislerin ekmekleriyle oynadığı görüldü.

Sosyal medyada, kendisini ''serseri'' olarak tanıtan Rana, ''polisler bir serseri yüzünden mi görevinden alındı'' yorumlarının eşliğinde tepkiyle karşılandı.

Kendisine PKK'lı ve FETÖ'cü hesaplarında destek verdiği görülen Rana isimli şahısa tepkiler dinmezken, kendimi savunacağım derken aşağılık bir iftiraya daha imza attı.

''Polise tekme mi atmışım? İnsanın iki kolu bağlanmışken ve erkek polis bana sürtünürken(kötü amaçlı) neremle kendimi koruyabilirim? Sözlü konuşmamla anlamayan bir insanı?'' dedi. Olaya şahit olanlar, Rana isimli şahsiyetin, polise orta parmak gösterdiği, hakaret ettiğini ortaya çıkardı.


POLİSLER GERİ DÖNEBİLİR
Gazeteci yazar Fuat Uğur ''Sayın İçişleri Bakan Süleyman Soylu ile görüştüm. Görüntüleri izleyen Sayın Bakan çok üzgün. Konuyu incelediğini söyledi. Bu yüzden iki polis sesleniyorum: Sayın Süleyman Soylu’ya güvenin ve yaşadığınız durumun en kısa zamanda düzeleceğini bilin.'' diyerek haksızlığa uğrayan polislerin içine umut serpti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR