'3.Havalimanı İşçilerini dövüp eylemcileri soruyorlar'

Gündem 16 Eylül 2018 15:35
Videoyu Aç '3.Havalimanı İşçilerini dövüp eylemcileri soruyorlar'
A
a

İnşaat-İş'ten flaş iddia: 'İşçileri dövüp eylemcileri soruyorlar'

İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat-İş), İGA yetkililerince 3. havalimanı şantiyesinde eylemcilerin tespiti amacıyla işçilerin dövüldüğünü ileri sürdü.
İstanbul'daki 3. havalimanı inşaatında 14 Eylül'de eylem başlatan ve kötü çalışma şartları ile ücretlerinin düzensiz ödenmesini protesto eden yüzlerce işçi dün sabaha karşı düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Şantiyeden bilgi veren İnşaat-İş, Twitter'dan yaptığı paylaşımla yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

Sendika, İGA yetkililerinin işçileri dövdüğünü, eylemi başlatan ve katılanların sorulduğunu ifade etti. Gözaltına alınan işçilerin ise insanlık dışı koşullarda tutulduğu belirtildi.

İŞÇİLERİN TALEPLERİ

Yatakhaneler, banyo ve tuvaletlerdeki kötü ve sağlıksız koşullar 15 bin işçinin kaldığı kamp bölgesindeki başlıca şikayet konularından. Servis sayısının azlığı ve yemeklerin kötü olması da işçilerin giderilmesini istediği şikayetlerden. Eylem yapan işçiler ayrıca revirde çalışan personelin işçilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmediği ve genel sağlık malzemelerinin yetersiz olduğu söylüyor.

1000
icon
Alican 16 Eylül 2018 21:04

Yalan ve iftira. Olaylar tamamem terör eylemi hainlerin işi

9 1 Cevap Yaz
Muhsin

Dışgüçlerin işidir işi😁 ulan oradaki çalışan insan hayvan değil sivri zekanızla nasıl analiz yaptınız da terör ve hainliğe bağladınız

0 7
sebahattin 16 Eylül 2018 15:43

sizi gidi pkk lılar sizi diyecekler bundan eminim.ama direnin şerefsizlere karşı

1 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ