'AKP'nin yüzünden 726 şehit verdik'

Gündem 18 Mart 2018 22:03
Videoyu Aç 'AKP'nin yüzünden 726 şehit verdik'
A
a

Erdoğan'a seslendi: 'AKP'nin yüzünden 726 şehit verdik'

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Edremit İlçe Başkanlığı açılışında konuştu. Erdoğan'ın Afrin açıklamaları hakkında "Biz Afrin'i sınırlarımıza katmak için mi gittik? Değilse sözlerinize dikkat edin" diyen Akşener, "Ben devlet terbiyesi görmüş bir insanım ben burada kalkıp siyaset mi konuşacaktım? Ama onlar Seyit Onbaşı’yı anma törenini iptal ettiler. Olsun…Bu programı hazırlayan başta İl ve İlçe Başkanım olmak üzere hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah emeklerimizi zai etmesin. Biri çıkıyor Çanakkale’yi anlatırken Atatürk hariç herkesi uzun uzun anlatıyor. Bu yanlış bugün ki yanlışları doğuruyor. Açılan çukurları sizin çocuklarınız mı kapattı? 726 şehit verdik biz yanlış politikalarınız yüzünden." ifadelerini kullandı. 

'DEVLETİ SOKAKTAN VATANDAŞLARIMIZ TOPLADI'
Akşener, "2010’da bir referandum oldu. Olmazdan evvel gittim bunlara. Dedim ki yapmayın bunu dinlemediler beni. O zaman Hoca Efendileri vardı. Yapmayın hukuku siz değil, bunlar ele geçirecek. Dediler ki ‘Merak etme gelin hanım her şey ontrol altında’. Peki ne oldu sonra? Bu devleti sokaktan vatandaşlarımız topladı" şeklinde konuştu. 

'SAYDIM SEKİZ GRUP YA DA İSİM KANDIRMIŞ'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslam'ın güncellenmesi açıklaması ve gerici yazar Kadir Mısıroğlu'na yaptığı ziyarete ilişkin de konuşan Akşener, "Kardeşim yorulduk ve bıktık. Sürekli kandırılıyorsun, saydım sekiz grup ya da isim kandırmış. Bakalım en son kim kandıracak. Bütün bunların neticesinde bunların hesabını vermek yerine 'Allah’ım beni affet…' Bir devlet adamı sorumluluk almıyorsa. Bir gün İslam'ı günceller, bir gün İstiklal Marşı’nın bestesini güncellerse. Bir gün gider Fesli'yi ziyaret ederse. Sözde din alimlerini Saray’da ağırlarsa pişmanlığa inanmayın, inanmıyoruz." dedi. 

'SÖZLERİNE DİKKAT EDECEKSİN'
Akşener şöyle devam etti: "Açık açık konuş, biz Afrin’i Menbiç’i sınırlarımıza katmak için mi gittik? Fetih, savaş gibi kelimelerden bahsediyorsan bunun hesabını vereceksin. Eğer öyleyse buna cevap ver. Eğer Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyarak gittiysen söylediğin sözlere dikkat edeceksin. Yarın ellerini yıkayıp bu işten çekilemeyeceksin."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR