'AKP yöneticilerinin seçim kurullarına müdahaleleri hukuksuzdur!'

Gündem 10 Nisan 2017 17:35
Videoyu Aç 'AKP yöneticilerinin seçim kurullarına müdahaleleri hukuksuzdur!'
A
a

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Cengiz, AKP yöneticilerinin Seçim Kurullarına müdahalelerinin hukuksuz olduğunu söyleyerek, bu konuda bir basın açıklamasında bulundu.

 

Cengiz’in açıklaması şöyle:

AKP halk oylamasına müdahaleyi, sandık kurullarına doğrudan müdahale boyutlarına ulaştırdı. AKP il ve ilçe yöneticileri, ilçe seçim kurulu başkanlıklarına doğrudan başvurarak, beğenmedikleri sandık başkanlarının değiştirilmesini istiyorlar.

AKP Seyhan İlçe Seçim İşleri Başkanının, Seyhan Seçim Kurulu Başkanlığı’na yaptığı başvuru bunun son örneklerinden biridir.

Başvuruda halkoylamasında görev yapacak sandık kurulu başkanları hakkında AKP’ce soruşturmalar yapıldığı beyan ve kabul edilmekte, beğenilmeyenlerin değiştirilmesi istenmektedir. Hatta Seçim Kurulu Başkanı yargıç, bu kişiler hakkında tahkikat yapılıp değiştirilmemeleri halinde, hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtilerek açıkça tehdit edilmektedir.

AKP’nin bu icraatları, Anayasa değişiklik tasarısı ile hedeflenen ‘denetimli yargı sistemi’nin kabul edilmesi halinde yaşayacağımız süreci göstermesi bakımından anlamlıdır.

Seçim Kurulu Başkanlarını bu tehditlere pabuç bırakmamaya, halkımızı bu saldırıyı “Hayır” diyerek püskürtmeye çağırıyoruz.

AYDINLIK

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR