'Atatürk' düşmanı Kaftancıoğlu'na CHP'li vekil isyan etti!

Gündem 13 Eylül 2020 14:04
Videoyu Aç 'Atatürk' düşmanı Kaftancıoğlu'na CHP'li vekil isyan etti!
A
a

'Atatürk' düşmanı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na CHP'li vekil isyan etti!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, pandemi nedeniyle internet üzerinden yapılan Taksim Toplantıları'nın onur konuğu oldu. Kaftancıoğlu’nun konuşmasında Atatürk'e atfen üç kez “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullanması gazetecilerin gözünden kaçmadı.

''ATATÜRK DENMESİNE KARŞIYIM''
Canan Kaftancıoğlu’nun “Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi” diye sorusuna cevabı büyük tepki topladı. Kaftancıoğlu “Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum” şeklinde yanıt verdi.

‘MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ’ DEMEYİ YANLIŞ BULUYORUM
Kaftancıoğlu’nun bu açıklaması 2012 yılında paylaştığı ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz" gibi bir sloganı doğru bulmuyorum. Militer bir dil olmasından öte, birey olmanın önüne geçen bir ifade’ sözlerini akıllara getirdi.

ÇELEBİ: "MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ"
Canan Kaftancıoğlu'nun Atatürk dememesi, CHP'lileri de oldukça kızdırdı. Kaftancıoğlu'nu tepki gösteren partililer, sosyal medya hesaplarından büyük harflerle Atatürk yazmaya başladı.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla konuyla ilgili sert eleştiride bulundu.

Çelebi, "Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar. Ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” paylaşımını yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR