‘Atatürk baya komik yanmıyor mu’ diyen Dj hakkında suç duyurusu

Gündem 13 Eylül 2019 08:51
Videoyu Aç ‘Atatürk baya komik yanmıyor mu’ diyen Dj hakkında suç duyurusu
A
a

‘Atatürk baya komik yanmıyor mu’ diyen PKK sevdalısı sözde Dj hakkında suç duyurusu

ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Bingöl, “Atatürk’ün hatırasına hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlarından Dj Kardelen Başak Altınsoy hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesiyle birlikte Altınsoy’un Twitter ve Facebook hesaplarında yer alan suçlama konusu paylaşımları içeren bir flaş disk de savcılığa teslim edildi.

Veryansın Tv, böyle paylaşımlarda bulunan birisinin nasıl olur da İzmit Belediyesi etkinliklerinde yer alabildiğini gündeme taşımıştı. Gelen tepkilerin ardından açıklama yapan Kardelen Başak söz konusu paylaşımların kendisine ait olmadığı, kendi adıyla açılan başka bir hesap olduğunu iddia etti. Ancak Kardelen Başak’ın kendisine ait facebook sayfasında da hemen hemen aynı içeriklerin paylaşılmış olduğu görülmüştü.

ATATÜRK’E HAKARET VE PKK LEHİNE PAYLAŞIMLAR

Dilekçede, Altınsoy’un adına kayıtlı Facebook ve Twitter hesaplarından terör örgütü PKK’yı meşru gösteren, öven ve lehine propaganda içeren, Türkiye Cumhuriyeti ve Devleti’ni ise küçümseyen paylaşımlar yapıldığı ve Atatürk’e hakarette bulunulduğuna dikkat çekildi. Altınsoy’un hesabından 7 Ekim 2014 tarihinde Atatürk heykeline yapılan saldırıyla ilgili fotoğrafın paylaşılıp, “Ya Atatürk baya komik yanmıyor mu bakıp bakıp gülüyorum resme “ yazıldığı bildirildi.

Altınsoy hakkında terör suçu nedeniyle iki kamu davasının açıldığı hatırlatılan dilekçede, hesabın sahibinin tespit edilerek cezalandırılması talep edildi. Söz konusu paylaşımlarla “halkı kin ve nefrete teşvik etmek” suçunun işlendiği belirtildi.

‘ATATÜRK’Ü KORUMAK HER TÜRK EVLADININ ASLİ GÖREVİDİR’

ADD Şube Başkanı Bingöl, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ülke ve ulus olarak varlığımızı borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk ile kan bağım olmamasına karşın Onun ilke ve devrimleriyle inanç ve ülkü bağım bulunmaktadır. O nedenle de Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsına da saygı göstermek, Onu korumak, saldırı karşısında durmak ve gereğini yapmak da Türkiye Cumhuriyetinin bir yurttaşı olarak asli görevimdir.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine saygı gösterip, Ona sahip çıkmak ve Ona yönelik her türlü saldırıya karşı durmak Anayasadaki tanımı ile yüreği vatan ve millet sevgisiyle dolu demokrasiye âşık her Türk evladının asli görevidir. Ben de Anayasada ifade edilen duygu ve düşünceleri taşıdığım için Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı olarak ve ADD Kocaeli Şubesi Başkanı olarak iş bu şikâyet dilekçemi sunup davaya katılmak istiyorum.”

İşte o paylaşımlardan bazı örnekler:

08.09.2014: “Seviyorum seni sevgili Emniyet Müdürlüğünün önüne Biji Serok Apo Der Gibi ”

22.07.2015: “YPG Genel komutanı Redur x elil yaşı küçük 19 Işıd üyesini serbest bırakacaklarını açıkladı …”

01.01.2015: “PKK 1999 ‘ dan bu yana Türkiye’ ye toplam 50 kişinin olduğu 3 barış gurubu gönderdi , gruptakilerden 4 çocuk gurubu hariç tamamı hapse atıldı 2 si ceza evinde öldü”

25.07.2015: “Türkiye devleti savaşı resmen başlatmıştır çünkü devletler güçlerini gençlerin kanlarından alır “ “ An itibari ile kandil bombalanmıştır. İnandığınız şey belanızı versin .. Vampirler Hainler Katıller “

“Batıdakiler olarak kürdistana canlı kalkan olsak”

22.07.2015: “Şu terörü lanetliyoruzcular bir gidebilrmi ya… Resmi bayramlarda bayrak fotosu paylaşanlar ile aynı kişi bunlar . Etliye Sütlüye dokunmaz ne zaman ne bekliyor ise onu gösterir … Türkiye gibi yerde “ terör kelimesinin yarattığı algı da malum iken böyle orta yolculuklara gerek yok . Katliam var de devlet terörü de , istikbarat rezalet de … bir şey de”

“Sen lanetledin diye bi lanet oldu kı terör anlatamam . Sanki bana obama”

29.09.2014: “ELLE . Kürt kadınların özgürlük mücadeleleri daha yeni başlıyor . Onları unutmamak özgür dünyanın . Onları unutmamak özgür dünyanın tümünü şerefidir .”

10.06.2014: tarihinde Kardelen Başak Altınsoy kendi hesabından Bayrak paylaşımı yapmıştır.

‘BANA AİT DEĞİL’ DEMİŞTİ

Gelen tepkilerin ardından açıklama yapan Kardelen Başak söz konusu paylaşımların kendisine ait olmadığını, kendi adıyla açılan başka bir hesap olduğunu öne sürmüştü.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR