"Bilal Erdoğan'ı yollayaydı benim oğlum şehit oldu onun yüzünden"

Gündem 2 Mayıs 2018 13:09
Videoyu Aç "Bilal Erdoğan'ı yollayaydı benim oğlum şehit oldu onun yüzünden"
A
a

Şehit Babası böyle isyan etti: "Bilal Erdoğan'ı yollayaydı benim oğlum şehit oldu onun yüzünden"

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, emeklilere bayramlarda 1000 lira ikramiye verileceğini duyurmuştu.

TRT Haber muhabiri Rasim Kılıç, Yıldırım'ın bu açıklamasına vatandaşın ne söylediği haberleştirmek için sokağa çıktı. Ankara'da yaptığı sokak röportajlarında emeklilere verilecek ikramiyeyi halka sordu.
TRT O ANLARI YAYIMLAMADI

Muhabir Kılıç sokak röportajı yaptığı sırada bir anne-baba da oradaydı. Onlar, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Hareket Daire Başkanlığı'na atılan bombalar sonucu şehit olan polis Yakup Sürücü'nün ailesiydi. 

Şehit polis Sürücü’nin babası İbrahim Sürücü ve annesi Çiğdem Sürücü, Erzurum’dan Ankara’ya gelmişlerdi. Sürücü Ailesi, TRT Haber ekibini görünce konuşup, dertlerini anlatmak istediler. Aile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirince, TRT ekibi ailenin söylediklerini kayda almadı. 
“BENİM OĞLUMA BAK ŞEHİT OLDU ONUN YÜZÜNDEN”

TRT ekibinin kayda almadığı anlarda, Yakup Sürücü’nün annesi Çiğdem Sürücü elindeki telefonda oğlunun fotoğrafını TRT muhabirine gösterdi. Sürücü’nün babası İbrahim Sürücü de şöyle isyan etti:

“Kendi Afrin'e gidene kadar oğlunu yollayaydı, Bilal Erdoğan'ı yollayaydı... Benim oğluma bak, şehit oldu onun yüzünden. Niye bir tane vekilin, bakanın oğlu şehit olmuyor? Kendileri yaptı bunu. Şeyi de kendileri yaptı, bu darbeyi...”
“BUGÜN YÜZÜME BAKMIYORLAR”

İbrahim Sürücü, TRT ekibi gittikten sonra “Derdimi sıkıntımı bunlara anlatamıyorum. Kaçıyorlar böyle” dedi.

Şehit babası Sürücü “Oğlunuz şehit mi oldu” sorusuna ise, "Evet, bugün yüzüme bakmıyorlar" diye yanıt verdi.

Çiğdem Sürücü ise “Koltuklarını yükseltiyorlar. Ne şehitlere kapıları açık, ne de bir şey" ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ