'Darbe gecesi Başbakan'a ulaşamadık'...İşte nedeni!

Gündem 22 Şubat 2018 12:42
Videoyu Aç 'Darbe gecesi Başbakan'a ulaşamadık'...İşte nedeni!
A
a

Ünal: 'Darbe gecesi Başbakan'a ulaşamadık'...İşte o tuhaf nedeni...

Darbe girişimi sırasında uçan F16’ları indirmek için yetki almak amacıyla saat 24:00 civarında Başbakan’ı aradığını belirten Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal, “Bir kaç kez çaldı, ancak hat kesildi. O gün Başbakana ulaşamadık” dedi.

AKILLARA BAŞBAKANIN TÜNELDE SAKLANMA İDDİASI GELDİ

Bülent Tezcan, darbe gecesi Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı'ndan gittiği yönündeki eleştirilere de ''Binali Yıldırım, Çankırı Tüneli'nde ne yapıyordu?'' şeklinde yanıt vermişti.

"Bunun en önemli tanığı da Sayın Hayati Yazıcı’dır. 1A koltuğunda sayın genel başkan, 1B koltuğunda sayın Hayati Yazıcı vardır. Sayın Hayati Yazıcı’ya, 'hiç endişeniz olmasın darbeye karşıyız, birlikte mücadele edeceğiz' diyen odur" şeklinde açıklayan Tezcan, "Meclis'e ilk gelen 3 milletvekilinden biri benim. 'Milletin tankın üstüne çıkma zamanıdır' diyen benim. O gece, başını bombaların altına sokan biziz. Çankırı tüneline gitmedik, Meclise geldik" dedi.

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Abidin Ünal’ın 15 Temmuz darbe girişimi sırasında alıkonulduğu ve olayların ardından Genelkurmay Karargahı Çatı Davası’nda müşteki sıfatıyla ifade biliniyor. 15 Temmuz'da Akın Öztürk’ü suçlayan Ünal, Akıncı’da darbede aktif rol alan üç komutanın Öztürk’ün ekibi olduğunu belirtti. Öztürk ise “Bahtın açık olsun Abidin Paşa” şeklinde bir karşılık verdi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Sincan Cezaevi Kampüsü içerinde görülen 224 sanıklı Genelkurmay Çatı Davası’nda eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, müşteki sıfatıyla konuştu. İstanbul’dayken saat 19:06’da hava sahasının kapatıldığı bilgilerini aldığını, 19:26’da bütün birliklere gerekli talimatları ilettiklerini anlatan Ünal, bilgi vermek için aradığı Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a ulaşamadığını kaydetti. Saat 19:26’da Moda Deniz Kulübün’de general Mehmet Şanver’in kızının düğüne gittiğini söyleyen Ünal, “Bana gelen bilgide uçuş faaliyetlerinin durdurulması dışında herhangi bir bilgi verilmedi. Darbeyi ima eden tek bir emare yoktu” şeklinde açıkladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ