'Devlet adamı'ndan sözler: AKM'yi yıktık çatlayın patlayın!

Gündem 31 Mart 2018 15:03
Videoyu Aç 'Devlet adamı'ndan sözler: AKM'yi yıktık çatlayın patlayın!
A
a

'Devlet adamı'ndan !mükemmel! sözler: AKM'yi yıktık çatlayın patlayın!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yani Devlet adamı olması gereken zat, İstanbul Yeditepe Bienali'nin açılış töreni için Ayasofya Müzesi'ne geldi.

Erdoğan konuşmasında “Türkiye uzun yıllar kültür sanat tarih deyince kısır ve dar bir bakış açısının esiri olmuştur. Batı'dan ziyade Batı'cı ve milletin değerleriyle kavgalı bu zihniyet ecdadın bize bıraktığı mirasın kıymetini bilememiştir. Tarihi camilerin bir kısmı müzeye aynen burası gibi malesef bir kısmı da ahıra çevrilmiştir. Sadece sur içinde ne yazık ki tek parti döneminde 300'ü aşkın mescit yok edilmiştir. Sur içi derken Fatih'i kastediyorum” dedi.

“AYNI AHLAKSIZLIĞI AYNI HAYDUTLUĞU SERGİLEDİLER”

“Tepeden inmeci baskıcı ve jakoben anlayışın bugün de sözüm ona sanat çevrelerinde devam ettiğine şahit oluyoruz” diyen Erdoğan “Bu tepeden inmeci anlayışın bugün de bazı sanat çevrelerinde devam ettiğine inanıyoruz. Kendi ideolojilerini paylaşmayan sanatçılara yönelik en şiddetli saldırılar yine bunlardan geliyor. Gezi olaylarına destek vermeyen sanatçıların neler yaşadıklarını biliyoruz. Bunlar milletimizden yedikleri onca şamara rağmen akılları başlarına toplamıyorlar. Gezi'de yaptıklarını Afrin için bölgeye giden sanatçılarımıza yaptılar. Bugün aynı ahlaksızlığı aynı haydutluğu sergilediler. Sanatçılarımızın Mehmetçiğe moral vermesine dahi tahammül gösteremediler. Sırf yerli milli duruş sergilediler diye edilmedik hakaret bırakmadılar. Bunların lümpen mahalle kabadayılarından faydaları yoktur” ifadelerini kullandı.

“ÇATLAYIN PATLAYIN YIKTIK”

Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’ye değinen Erdoğan “AKM için de çok bağırdı Geziciler. İstediğiniz kadar bağırın çatlayın patlayın yıktık. Aynı şeyi Ankara'da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun be. Demek ki bizi beklediler” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ