‘Emeklilerin maaşlarına el konulabilir’

Gündem 17 Nisan 2020 19:48
Videoyu Aç ‘Emeklilerin maaşlarına el konulabilir’
A
a

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Koçal emeklilerin...

TÜDEF Genel Başkanı Aziz Koçal, emeklilerin, kredi kullanırken, taksitleri ödeyememeleri halinde maaşlarına el konulabileceğine dair muvafakat verebildiklerini belirterek, maaşlarının tümüne haciz konulmaması için muvafakat evrakını imzalamamaları gerektiğini bildirdi.

Koçal, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüsle mücadele kapsamında bazı vatandaşların ekonomik olarak sıkıntı yaşayabildiğini, bu süreci atlatmak için kredi talebinde bulunabildiğini anlattı.

Bankalardan kredi almayı tavsiye etmediklerini aktaran Koçal, özellikle emeklilerin, kredi başvurusu onaylanıp sözleşme aşamasında bankaların kendilerine sunduğu evrakları incelemeleri, maaşla ilgili bankaya muvafakat vermemeleri gerektiğini vurguladı.

Kredi kullanmak isteyen emeklilere, imzalayacakları kağıtları okumaları ve maaşlarıyla ilgili muvafakat vermemeleri” uyarısında bulunan Koçal, aksi halde sıkıntıya düşünce ve taksitlerin ödenmemesi halinde maaşa bloke konulabildiğini, borç bitene kadar maaş alamayacak duruma düşülebileceğini vurguladı.

 

1000
icon
Kurbetci garip 24 Nisan 2020 01:50

Bankaya butun garentileri vermeden kredi alamasıniz banka rizikoya girmez emekli ödeyemez ise bütn maaşına banka el koya bilir

0 0 Cevap Yaz
Kurbetci gariban 24 Nisan 2020 01:45

İmzayı çakmasan parayı da alamaz lar banka rizikoya girmez giren vatandaş olur malesef

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ