'Erdoğan Gökçek'e canımı daha fazla sıkma dedi, savcılar her an düğmeye basabilir'

Gündem 16 Ekim 2017 18:20
Videoyu Aç 'Erdoğan Gökçek'e canımı daha fazla sıkma dedi, savcılar her an düğmeye basabilir'
A
a

"Savcılar her an düğmeye basabilir" ifadelerini kullandı.

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa edeceğini ilk duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, savcıların Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek için 'her an düğmeye basabileceğini' ileri sürdü.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Gökçek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı ve sonrasında 'müze görüştüklerini' açıkladığı buluşma için "Melih Gökçek o gece sarayda tam iki saat bekletildi. Görüşme ise sadece 22 dakika sürdü. Gökçek'e yakın medya bu gerçeği gizledi" ifadelerini kullandı.

Yarkadaş, 'iddialara göre' diyerek aktardığı bilgide Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli 5 savcının Gökçek için soruşturma açtığını söyledi.

Savcıların elindeki dosyaların 'çok kapsamlı' olduğunu söyleyen Yarkadaş, konu hakkında bilgilendirmenin eski bir bakan tarafından yapıldığını ifade etti.

Yarkadaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi önüne polis barikatı kurulduğuna da dikkat çekti ve bu hareketliliğin bir imar protestosu ile ilgili olabileceğini aktardı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ