'Ergenekon' başladığında 13 yaşındaydı! Şimdi Babasının Avukatlığını yapıyor

Gündem 28 Aralık 2018 00:17
Videoyu Aç 'Ergenekon' başladığında 13 yaşındaydı! Şimdi Babasının Avukatlığını yapıyor
A
a

Ergenekon davası başladığında 13 yaşındaydı! Artık babasının avukatlığını yapıyor

Ergenekon davası bugün İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Davada karar açıklanması bekleniyordu. Sanıkların esas hakkındaki savunmaları büyük ölçüde tamamlandı. Ancak mahkeme heyeti duruşmayı 16 Mayıs 2019 tarihine erteledi. Kararın o gün açıklanmasına artık kesin gözüyle bakılıyor.

Ergenekon kumpasında ilk tutuklanan sanıklardan olan ve 7 yıl hapis yatan Mehmet Demirtaş’ın kızı Kübra Demirtaş ile duruşma arasında kısa bir sohbet etme şansı bulduk. Kübra, dava başladığında henüz 13 yaşındaydı. Artık 25 yaşında ve çocuk yaşta tanıştığı Ergenekon davasına babasının avukatı olarak katılıyor.

Kübra ve Taha Demirtaş kardeşler, Tekirdağ Cezaevi'nde fotoğraf çektirmek yasak olduğundan babalarıyla ancak Silivri Cezaevi'ne nakledildiği 2009 yılında bu fotoğrafı çektirebilmişlerdi.

‘KÖTÜNÜN ÖRNEĞİNİ GÖREREK BÜYÜDÜK’

Aydınlık'ın haberine göre; Kübra Demirtaş, duygularını şöyle tarif etti: “Çok garip bir duygu ama bir yandan da kötünün örneğini görerek büyüdüğümüz için onlara benzememek gerektiğini öğrendim. Bir de sadece avukat olarak değil de, orada oturan sanık ne hissediyor, cezaevine giren ve onun ailesi, çocukları ne hissediyor… Bunların bilincinde olup bu mesleği yapmak daha keyifli oluyor.”
‘HUKUKSUZLUĞU ERGENEKON DAVASINDA ÖĞRENDİM’

Hukukçu olarak ‘hukuksuzluğu’ Ergenekon davasında öğrendiğini söyleyen Kübra Demirtaş, “Ben küçükken hep hukuk okumak istiyordum. Dava sürecinde bu işi yapamayacağımı düşündüm. Annem ‘normali bu değil’ deyince hukuk okumaya karar verdim” dedi.

1000
icon
zafer 29 Aralık 2018 02:31

yuh yuh adaleti adaletsizce kullanan zalimlere .zalimlere adaleti burnuna vura vura getirmessek zalimler zulmune devam eder

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR