'Ergenekon' resmen çöktü! Savcı: Kanıtlanamadı!

Gündem 30 Kasım 2018 14:49
Videoyu Aç 'Ergenekon' resmen çöktü! Savcı: Kanıtlanamadı!
A
a

'Adalet' onları bize geri getir! 'Ergenekon' resmen çöktü! Savcı: Kanıtlanamadı!...

Yargıtay'da bozulduktan sonra yeniden görülen 235 sanıklı Ergenekon davasının savcısı mütalaasını açıkladı. Savcı, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nün varlığının kanıtlamadığını söyledi, 26 sanık hakkında ceza istedi.

Yargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlanan 235 sanıklı Ergenekon davasında mütalaasını açıklayan savcı, 'Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nün varlığının kanıtlanamadığını belirtti.

Savcı, 26 sanık hakkında ceza istedi. Sanıklardan Alparslan Aslan ile Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 4 sanığa Cumhuriyet Gazetesi'ne bombalı saldırıdan ağırlaştırılmış müebbet, 199 sanık hakkında tüm suçlamalardan beraat talep etti.

Mahkeme, savunmaların hazırlanması için duruşmayı 27 Aralık'a ertelediğini açıkladı.

'ADALET' ONLARI GERİ GETİRİN!
KUDDUSİ OKKIR: Örgütün kasası ve finansörü olmakla suçlandı. 20 Haziran 2007’de tutuklanıp cezaevine konuldu. Tutuklandıktan 1 yıl sonra kanser nedeniyle yaşamını yitirdi. Okkır’ın tutuklanmasının diğer tutuklamalardan farklı olduğunu belirten eşi Sabriye Okkır, “Sadece tutuklanmadı, o öldürüldü. Gözaltına alındığında hiçbir hastalığı yoktu. 8 ay sonra hastalandı” dedi. Sabriye Okkır, “Karar, Kuddusi Okkır’ı geri getirmeyecek. Hiçbir delil yokken tutuklanmıştı. Yargılama sürecinde herkes sustu. Bu yüzden kimseyi affetmiyorum. Bu kadar insan yıllarca boşu boşuna ıstırap çekti” diye konuştu.

TÜRKAN SAYLAN: Yıllarca cüzzama karşı verdiği mücadeleyle tanındı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı da olan Saylan, “Baba Beni Okula Gönder” gibi birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. Soruşturmanın 12’inci dalgasında 13 Nisan 2009’da evi basıldı. Bir süredir kanser tedavisi gören Saylan, baskından 1 ay sonra 74 yaşında vefat etti.
YARBAY ALİ TATAR: Ergenekon’la eşzamanlı yürüyen, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan biri emekli 2 amirale yönelik suikast iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılınca intihar etti. Arkasında “Ben bu hukuksuzlukla yaşayamam. Belki benim ölümüm benim durumumda olanların aydınlığa çıkmalarına vesile olur” notu bıraktı. Yarbay Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, “Ne böyle bir dava, ne böyle bir soruşturma olsaydı; ne de bizim canımız yansaydı. Sadece benim kardeşim değil birçok insanın eşi, oğlu, babası yok. Devlet büyük kumpası açığa çıkarmak zorunda” ifadesini kullandı.

İLHAN SELÇUK: Silahlı terör örgütünün üst düzey yöneticisi olma iddiasıyla 21 Mart 2009’da gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanıyordu. Beyninde damar tıkanıklığı olan Selçuk, böbrek yetmezliği nedeniyle 1 yıl sonra 21 Haziran 2010’da yaşamını yitirdi.

KAŞİF KOZİNOĞLU: Oda TV’ye düzenlenen operasyon kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan MİT mensubu Kozinoğlu, “terör örgütüne üye olmak” ve “gizli belge bulundurmak” iddiasıyla 11 Mart 2011’de tutuklandı, 13 Kasım 2011’de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

1000
icon
SORGULAYAN DÜŞÜNEN VATANDAŞ 30 Kasım 2018 21:13

HERKEZ BİLİYORDU BUNLARIN BİR FETO KUMPASI OLDUĞUNU YURT SEVER ASKERLER ERGONOKAN BALYOL DAVALARIYLA SAHTE DELİLLERLE İCERİ ATILDI YERLERİNE HAİN FETOCU ASKERLER ATANDI ONLARDA 15 TEMMUZU YAPTI HERŞEY ORTADA YAZIK ONCA YURT SEVER ASKERLER SUÇSUZ YERE HAPİS YATTI KİMİSİ IZDIRAP İÇİNDE HAYATINI YİTIRDİ EN BAŞINDAN BELLİYDİ HERŞEY AMA BİLİNEREK GÖZ YUMULDU RESMEN

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ