'Esad gidici' diyenlerden biri daha gitti!

Dünya 26 Ağustos 2018 14:51
Videoyu Aç 'Esad gidici' diyenlerden biri daha gitti!
A
a

Suriye Devlet Başkanı için Dr. Beşar Esad için 'gidici' diyenlerden biri daha gitti!

ABD'de Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden, bir dönem partisinin başkan adayı olan Arizona Senatörü John McCain'in 81 yaşında öldü. McCain'in ofisinden yapılan yazılı açıklamada, beyin kanseriyle savaşan ünlü Cumhuriyetçi senatörün yerel saatle Cumartesi günü öğleden sonra öldüğü kaydedildi.

ABD’nin savaş politikalarını destekleyen John McCain, 1967 tarihinde Vietnam savaşına katılmış ve esir düşmüştü. Suriye’deki iç savaşta cihatçıları destekleyen John McCain’in ölümü sonrasında, yıllar önce attığı bir tweet tekrar paylaşılmaya başlandı.  McCain, 22 Ağustos 2011 yılında, “Qaddafi on his way out, Bashar al Assad is next (Kaddafi gidici, Beşar Esad sırada)” şeklinde mesaj atmıştı. Bu tweetten 2 ay sonra Libya’nın lideri olan Kaddafi öldürüldü. Libya’daki iç savaş hala devam ediyor.

Suriye lideri Esad ise iktidarını koruyor. Suriye’deki iç savaşın başlamasının ardından bir çok devlet başkanı Esad’ın devrileceğini söylemişti. Ancak, tüm bu açıklamalara rağmen Esad iktidarını korudu, Esad’ın devrileceğini söyleyenler ise ya öldü ya da koltuklarından oldu.

John McCain de, Esad’ın gideceğini söyleyip hayatını kaybeden isimler arasına girdi.

1000
icon
Recep bayrak 27 Ağustos 2018 10:24

Gercek Turk dosdu vatanını iç ve dış düşmanlara karşı koruyan değerli devlet adam bu savaş sonrası Besar esadi gidici olarak goren dünyadaki devlet adamları ya cok cahil yada çok kötü niyetlidir. gecmisde Besar Esadin bu savaşı kazanacagi düşmanlarınin kaybedecegi ismini tarihe altın harflerle yazdiracagi biliniyordu basın doğu haber yapmasa dahi demek ki kötü niyetli basın kuruluşları savasin galibini bilmiyormuş çok cahil kalmışlar çok yazık

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ