'Gökçek giderayak belediye kasasını boşaltıyor'

Gündem 5 Ekim 2017 20:41
Videoyu Aç 'Gökçek giderayak belediye kasasını boşaltıyor'
A
a

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında konuştu.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "Melih Gökçek, anlaşılan son çare giderayak, belediye bütçesini boşaltmayı hedefliyor. Melih Gökçek, hangi yolla olursa olsun, 23 yıldır işgal ettiği o koltukta bir dakika daha oturmamalı ve belediye başkanlığı koltuğundan kalkmasının ardından mutlaka yargı karşısında hesap vermelidir" dedi.

CHP'li Emir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (ASKİ), Ankara’nın içme suyuyla ilgili bu yıl 6 ay arayla iki ayrı anket ihalesi yaptırdığını, iki ihaleyi de AKP’ye yakınlığıyla bilinen Objective Research Center (ORC) araştırma şirketinin aldığını kaydederken, “Ankara’nın 25 ilçesinde 20 bin hanede, haneyi temsil eden en fazla kişi ile yapılması öngörülen anketler, 4 gün gibi imkansız bir sürede tamamlanıyor. İşe başlanmasından 6 gün sonra da 170 bin lira şirketin hesabına yatırılıyor. Bu yılın Şubat ayında da aynı şirkete aynı içerikli bir anketten kaynaklı 188 bin 500 lira ödeniyor. Aynı şirkete 2016 yılı içinde de 630 bin lira ödeme yapılmış. Anlaşılan İ.Melih Gökçek, giderayak belediye kasasını da boşaltıyor” dedi.

GÖKÇEK YARGILANMALI

CHP’li Emir, İ.Melih Gökçek’in görevinden alınmasının yeterli olmadığını, yargı karşısına da çıkması gerektiğini ifade ederek, “2019 yılında yapılacak ‘başkanlık seçimi’, özellikle ‘Saray’ ve çevresinde şimdiden telaş yaratmış durumda. Bir yandan yandaşlara verilen gelir garantili yol, köprü, hastane ihaleler ve lüks yaşam tercihi nedeniyle har vurup harman savurdukları devlet bütçesini, vergilerle halkın sırtından tekrar doldurup 2019’a hazırlanan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer yandan parti içi temizliğe girişmiş durumda. AKP’de yıllardır büyükşehir belediye başkanlığı yapan ve görevleri boyunca başında bulundukları şehirleri adeta babalarının çiftliği gibi yönetip ‘parsel parsel satanlar’, bugün Erdoğan’ın hesaplarında yeri olmadıkları için teker teker AKP mezarlığına gömülmeye başlandı. İstanbul’a her türlü ihaneti yapan Kadir Topbaş bu sürecin ilk mevtası olurken, O’nu Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş izledi. Yakın zamanda 6 belediye başkanının daha istifa ettirilmesi bekleniyor. Bu belediye başkanları arasında en dikkat çeken isim ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek. Öncelikle şunu ifade etmekte yarar var: İ.Melih Gökçek, hangi yolla olursa olsun, 23 yıldır işgal ettiği o koltukta bir dakika daha oturmamalı ve belediye başkanlığı koltuğundan kalkmasının ardından mutlaka yargı karşısında hesap vermelidir” dedi.​

ORC'NİN KAMUOYU AÇIKLAMASI

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ