'HDP'liler bize oy verirse süreç yeniden başlar'

Gündem 22 Haziran 2019 12:55
Videoyu Aç 'HDP'liler bize oy verirse süreç yeniden başlar'
A
a

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner: 'HDP'liler bize oy verirse süreç yeniden başlar'

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Star gazetesindeki köşesinde “HDP’li Kürtler kimi dinleyecek?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Metiner yazısında, terör örgütü PKK’nın İmralı’daki lideri Abdullah Öcalan’ın mektubunu değerlendirdi.

“HDP’YE OY VEREN KÜRTLER TAM DA BU KRİTİK SÜREÇTE AK PARTİ’Yİ DESTEKLEYEREK YENİ BİR SİYASİ SÜRECİN AÇILMASINA KATKI SAĞLAYABİLİRLER”

Metiner, yazısında şunları kaydetti:

“Öcalan’ın ‘tarafsızlık’ çağrısına karşılık Kandil/HDP yönetiminin CHP adayında ısrarı Öcalan için verilen ölüm fermanı niteliğindedir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu kavga Öcalan ile Demirtaş arasındaki bir iktidar kavgasıdır. Lakin unutulmasın ki Cumhurbaşkanımızın Demirtaş derken kastettiği ABD güdümündeki Kandil’in kendisidir.

Şimdi merak edilen konu şu: HDP’li Kürtler yıllar yılıdır ‘Serok/Başkan’ olarak kabul ettikleri Öcalan’ı mı dinleyecekler yoksa Öcalan’a komplo kuran ve onu yaşayan bir ölüye dönüştüren Kandil/HDP yönetimini mi? Kanaatim o ki taban önemli oranda Öcalan’ı dinleyecektir.
Her halükarda HDP içinde bundan sonra ciddi bir ayrışma ve tartışma yaşanacaktır. Öcalan CHP’ye karşı AK Parti’yi, AK Parti’ye karşı CHP’yi destekleyin çağrısında bulunmuyor. Tam tersine Kürtleri CHP’nin payandası kılmaya ve kendini de İmralı’ya gömmeye çalışan ABD projesine dikkat çekerek bu oyunu tarafsız kalarak bozmaya çağırıyor. Bence HDP’ye oy veren Kürtler tam da bu kritik süreçte AK Parti’yi destekleyerek yeni bir siyasi sürecin açılmasına katkı sağlayabilirler.

İşte o zaman her şey çok daha güzel olacaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ