"Hey Erdoğan 1998'i hatırlıyor musun" diyerek bu videoyu paylaştılar

Gündem 8 Temmuz 2017 09:24
Videoyu Aç "Hey Erdoğan 1998'i hatırlıyor musun" diyerek bu videoyu paylaştılar
A
a

Uluslararası Af Örgütü, aralarında örgütün Türkiye şube direktörü İdil Eser’in de bulunduğu yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir videoyla seslendi...

Uluslararası Af Örgütü, aralarında örgütün Türkiye şube direktörü İdil Eser’in de bulunduğu yöneticilerinin gözaltına alınmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir videoyla seslendi. Örgüt, Erdoğan'a hapse girdiği sırada verdiği desteği hatırlattı.

Video, örgütün Twitter hesabından “Hey Erdoğan, 1998’i hatırlıyor musunuz? Biz hatırlıyoruz” mesajıyla paylaşıldı.

Erdoğan’ın 1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemde okuduğu bir şiir yüzünden cezaevine girdiği hatırlatıldı.

Videoda Af Örgütü Genel Sekreteri Salil Shetty’nin “Şimdi, 19 yıl sonra, Erdoğan’ın güvenlik güçleri, insan hakları aktivistlerinin toplantısını bastı ve duyarsızca ‘Her şeyi bırakın’ diyerek, herkesi sürükleyip çıkardı” sözleri de yer aldı.

Erdoğan’ın okuduğu “Minareler süngü, kubbeler miğfer; camiler kışlamız, müminler asker” dizelerine de yer verilen videoda “Uluslararası Af Örgütü serbest bırakılmanız için kampanya yürüttü. Laik hükümet o şiiri tehditkar bulmuş ve sizi hapse atmıştı” ifadeleri kullanıldı.

İşte o video:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ