'Hiçbir tarikata bağlı olmayacaksınız' diyen polis müdürü o tarikatın hedefinde

Gündem 22 Temmuz 2018 17:13
Videoyu Aç 'Hiçbir tarikata bağlı olmayacaksınız' diyen polis müdürü o tarikatın hedefinde
A
a

'Hiçbir tarikata bağlı olmayacaksınız' diyen polis müdürü o tarikatın hedef tahtası haline geldi...

Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezinde 21. dönem mezuniyet töreni yapılmıştı. Törende konuşan Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver, alkışlanan bir konuşma yapmıştı.

Tanrıver, okuldan mezun olan öğrencileri cemaat ve tarikatlara bağlı olmamaları konusunda uyarmıştı, "Hiçbir kimseye, örgüte ve hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata, şeyhe bağlı olmayacaksınız. Bağlı olacağınız tek yer vardır, o da devlettir. Hiçbir kimseye, devlete el kaldırtmayacaksınız, devlete laf söyletmeyeceksiniz. Devlete yan baktırmayacaksınız. Devlete isyan eden hainleri, topyekun imha edeceksiniz" demişti.

TANRIVER'İ HEDEF ALDILAR...

Odatv'nin haberine göre, Nurcuların yayın organı Risalehaber ise, Metin Tanrıver'i hedef aldı. Nurcular, Tanrıver'in sözlerinin tepki topladığını iddia etti. Haberde, "Bu tip sözleri eskiden bazı vesayetçi askerlerden duyardık" ifadelerine yer verilmesi de dikkat çekti.

İşte o haber:

SAİD-İ NURSİ'DEN ALINTILAR...

Haberde, Nur Cemaati’nin kurucusu Said-i Nursi'den birtakım sözler alıntılanarak, Nursi'nin polislere ve komiserle nasıl seslendiği de aktarıldı.

Polis müdürünü hedef alan Nurcular, haberde, Said-i Nursi'nin, "Hem talebelerinde bu kadar kesret ve kuvvet ve hak ellerinde bulunduğu halde, âsâyişe hiçbir zararı dokunmadığını ve talebelerden bin adam, on adam kadar hayat-ı içtimaiyeye zarar vermediklerini, kalbi bozuk olmayan görür" ve "Biz dünyaya bakmıyoruz. Baktığımız vakitte onlara yardımcı olarak çalışıyoruz. Asayişi muhafazaya müsbet bir şekilde yardım ediyoruz" gibi sözlerine de yer verildiği görüldü.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ