'Keşke Yunan kazansaydı' diyen fesliye pankart şoku!

Gündem 26 Ağustos 2018 20:35
Videoyu Aç 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen fesliye pankart şoku!
A
a

'Keşke Yunan kazansaydı' diyen Atatürk düşmanı Fesli Kadir'e pankart şoku!

Adana'da aşırı sıcaklarla ilgili sosyal paylaşım sitesinden 'Güneşe ateş etmeyin' notu ile büyük ilgi çeken merkez Seyhan İlçe Belediyesi, bu kez Yunanca, İngilizce ve Fransızca 30 Ağustos Zafer Bayramı afişleriyle dikkat çekti. 'Eğer 30 Ağustos'ta savaşı Yunanlar kazansaydı, bu pankart böyle olurdu' yazılı Yunanca pankartları görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Pankart, 'Keşke savaşı Yunan kazansaydı, böylece hilafet kalkmazdı' diyenKadir Mısıroğlu'nu hatırlattı.

Kentin farklı noktalarında aynı afiş İngilizce ve Fransızca olarak asıldı. Bu afişlerde de İngilizler ve Fransızların savaşı kazanması halinde pankartların bu şekilde hazırlanacağı belirtildi.

Bir başka pankartta ise "Çok şükür zaferi biz kazandık ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ana yurdumuzda, ana dilimizle kutlayabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar, afişleri görünce çok duygulandıklarını söyledi. Pankartlardaki yazının anlamını internete yazarak öğrendiğini belirten Ertan Girgiz adlı vatandaş, "Gerçekten çok anlamlı. Çok duygulandım şu an. Ama Türkçe yazıldı işte, başaramadılar. Bu yazıyı umarım her yere yazarlar. İnşallah kıyamete kadar da Türkçe yazılacak" dedi.

Farklı dilde yazılan pankartı ilk gördüğünde Rusça zannettiğini belirten Derya İlhan ise yazının anlamını öğrendikten sonra çok etkilendiğini ve savaştaki verilen mücadelenin ne mutlu ki başarıya ulaştığını söyledi.
Pankart, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saray'da ağırladığı 'tarihçi' Kadir Mısıroğlu'nun "Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı" sözlerini hatırlattı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ