"Meral Kılıçdaroğlu" ifadesini savunurken, yine hakaret etti!

Gündem 13 Temmuz 2017 11:55
Videoyu Aç "Meral Kılıçdaroğlu" ifadesini savunurken, yine hakaret etti!
A
a

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Meral Kılıçdaroğlu" ifadesini kullandığını kabul ederek, o ifadeyi savundu.

MHP’nin muhalif isimlerden Meral Akşener’in, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’a yanıtıyla ilgili TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı bir açıklama yayınladı.

Meral Akşener iki gün önce sosyal medya hesabından TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a yönelik açık mektup yayımlamıştı. Akşener, mektubunda Kahraman'ın kendisi ile ilgili "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?" ifadesini kullandığını öğrendiğini ifade ederek, Kahraman’ı çok sert bir dille eleştirmişti. Kahraman’a,"Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmışsınız"diyen Meral Akşener, "İftar sofrasında bile böyle bir yakıştırma yapabildiğinize göre islam sizin üzerinizde sadece bir gömlek, belki bir üniforma" demişti.

Akşener’in açık mektubunun ardından İsmail Kahraman’a bağlı TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı açıklama yaptı. Açıklamada, “Siyasi literatürde makul karşılanacak, siyasi görüşlerin müşterekliğini ifade eden bir teşbih” ifadeleri ile Kahraman’ın “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesini kullandığı doğrulandı. Açıklamada, “Meral Kılıçdaroğlu” ifadesinin kullanılmasının nedeni şöyle savunuldu:

 “İki kişi arasındaki fikir ve siyasi söylemlerdeki paralelliği ifade eden bir teşbihi kişilerin mahremiyeti ve özel hayatı ile ilgili olarak algılamak cahillik veya art niyetliliktir.”

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a bağlı TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Ramazan ayında İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından düzenlenen iftar yemeği sonrasında Sayın Meclis Başkanımızın ayaküstü birkaç kişi ile arasındaki konuşmada geçen masum bir teşbih, muhatapları tarafından gündem oluşturmaya ve gündemde kalmaya yönelik art niyetli bir şekilde kamuoyuna yakışıksız ifadelerle yansıtılmıştır.
 

Siyasi literatürde makul karşılanacak, siyasi görüşlerin müşterekliğini ifade eden bir teşbihin zorlamayla bir mağduriyet söz konusuymuş gibi paylaşılması, “mal bulmuş mağribi gibi” ucuz ve seviyesiz bir siyasi polemik konusu yapılma çabası kabul edilebilir bir durum değildir.

İki kişi arasındaki fikir ve siyasi söylemlerdeki paralelliği ifade eden bir teşbihi kişilerin mahremiyeti ve özel hayatı ile ilgili olarak algılamak cahillik veya art niyetliliktir.

Toplumumuzun gelenek görenek, örf ve adetlerini göz önüne aldığımızda bir bayanın ağzına alamayacağı, böylesi çirkin sözlerle, Saygıdeğer Meclis Başkanımıza fütursuzca saldırması en hafif ifadeyle edep sınırlarını aşmaktır.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsü öncesinde “Yurtta sulh” ifadesini yaptığı toplantıların tamamında slogan haline getiren, aynı tarihlerde katıldığı televizyon programlarında, milletvekili olmamasına, herhangi bir siyasi partinin genel başkanı konumunda bulunmamasına ve ufukta da seçim olmamasına rağmen “Yakında Başbakan olacağım.” ifadelerini kamuoyuyla paylaşan, taşeronluğa teşne müflis bir siyasetçinin muhatap alınması söz konusu değildir.

Bu açıklama kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi ve doğru bilgilendirilmesi gayesi ile zorunlu olarak yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

1000
icon
Raif Onarer 8 Ağustos 2019 14:46

İsmail Kahraman halt etmiş yandaşları da savunma avukatı sen yılların siyasetçisine inceden hakaret edeceksin sonra da neymiş teşbih miş o da yiyecek yok öyle yağma o da öyle teşbihler yapardı ki terbiyesi müsaade etmemiş, bu kadarına şükredin.

0 0 Cevap Yaz
yahya gülhan 14 Temmuz 2017 10:34

Çırpındıkça batıyorsunuz. Tek söylenecek dil sürçmesi oldu özür dileriz. Yerine yeni iftiralarla savunma tam avanaklık.

0 1 Cevap Yaz
ZEKİ 14 Temmuz 2017 10:17

size layık konuşamayacağım.....HADİ ORADAN......KILIFCILAR .....SESİNİ BENZETMİŞSİNİZ AMA KOKUSUNU NE YAPACAKSINIZ.....

0 0 Cevap Yaz
Ekrem TELLİ 13 Temmuz 2017 18:25

Ekrem Telli Nüfus kağıdında her nekadar: “Uyruğu T.C.,dini Müslüman” yazıyor olmasına rağmen,kendisini asla Türk-Müslünam hissedemeyen soyu bozuk şerefsiz varsa Sayın AKŞENER hanıma sldırdıklarına göre:Burdan çıkarılacak sonuç:Sayın AKŞENER doğru hedefe doğru yolda gidiyor.

0 8 Cevap Yaz
Ekrem TELLİ 13 Temmuz 2017 18:18

Nüfus kağıdında her nekadar: “Uyruğu T.C.,dini Müslüman” yazıyor olmasına rağmen,kendisini asla Türk-Müslünam hissedemeyen soyu bozuk şerefsiz varsa Sayın AKŞENER hanıma sldırdıklarına göre:Burdan çıkarılacak sonuç;Sayın AKŞENER doğru hedefe doğru yolda gidiyor.

0 5 Cevap Yaz
m.şencan 13 Temmuz 2017 17:57

maalesef cevirin kaz yanmasın olmuş bu ifadeler hiç inandırıcı değil çoğu siyasetcileriniz zaten konuşma adabını bilmiyorlar heleki bir bayanla

0 8 Cevap Yaz
Ferhat Karay 13 Temmuz 2017 17:53

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı; Sen bu beyanınla senin gibi AKKOYUN'ları kandırabilirsin, bizleri değil. Zaten Siz ve sizin gibiler'in kadına bakışınızı biliyoruz. Ancak bu kadın sizin evinizde köle olarak bulunan eşiniz değil. Biraz edepli olmanız gerek. Fakat nerede sizde o edep! Sizin fikriniz neyse, zikrinizde odur. Siz inkârcı olduğunuz için söylediğiniz gerçeği inkâr eder değişik yorumlarla hokkabazlık yaparsınız. Sizin içiniz başka dışınız başkadır. Yani Allah'ın kabul etmediği Münafıklarsınız.

0 9 Cevap Yaz
Ekrem 13 Temmuz 2017 17:11

KİŞİ KENDİSİ HANGİ MEŞREPTEN İSE BAŞKALARINI DA ÖYLE SANIRMIŞ.ADAM KENDİ KARISINI,ANASINI,BACISINI KIZINI NASIL GÖRÜYORSA DIŞARDAKİ HANIMLARI DA AYNI ZANNEDİYOR. Yazık olan şu ki:adamlığı tartışılacak Cumhuriyet düşmanı bu yaratık ,Cumhuriyeti kuran gazi meclisin koltuğunu işgal ediyor.

0 11 Cevap Yaz
Skk42 13 Temmuz 2017 17:01

Siyaseti serefsizlestiren kisilerden başka bir aciklama beklenemez

0 7 Cevap Yaz
Hud Altas 13 Temmuz 2017 16:31

Evet koyunlar inandi ve serefsiz meclis baskani degil saray soytarisi, got yalayicisi hiyar temizlenmistir...

0 6 Cevap Yaz
hüseyin albau 13 Temmuz 2017 13:31

meclis başkanı çok karanlık bir adamsın,içiniz dışınız fesat içerisinde,sen milletin birliğini savunacağına sürekli ayırımcılığı tetikliyorsun

1 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ