‘Sakalsız erkekten tahrik olan cemaate’ AKP'den propaganda şansı!

Gündem 2 Ocak 2018 14:24
Videoyu Aç ‘Sakalsız erkekten tahrik olan cemaate’ AKP'den propaganda şansı!
A
a

Devlet Su İşleri’nin (DSİ) iş makinelerinin üzerine çıkan cemaat üyeleri arazinin kendilerine ait olduğunu söylüyor.

Sakalsız erkeklerin kadından ayırt edilemediğinin söylendiği İslamcı Fatih Medreseleri'nin kanalı FM TV'de bir skandal daha yaşandı. Cemaat üyeleri, devletin inşa ettiği Suriye'deki çadırkenti kendi yardımları gibi gösterdi. Kızılay, AFAD ve İHH'nın, Suriye İdlib'te inşa ettikleri çadırkent projesini, kendilerininmiş gibi göstererek bağış toplayan cemaatin üyeleri ayrıca devlete ait iş makinelerinin üzerine çıkıp resim çektirdi.

Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait olan araçların üzerinde kurumun ismi yazıyor. FM TV isimli kanalda yayınlanan haber bülteninde özel yayın olarak verilen görüntülerde arazinin de kendilerine ait olduğunu iddia eden şahıslar vatandaşlardan yardım etmesini istiyor.

UMREDE KAVGA ETTİLER

Son dönemde skandallarla gündemden düşmeyen gerici cemaatin üyeleri İsmailağa Cemaati’ne bağlı olduğu iddia edilen grupla kavga etmiş onlarca kişi yaralanmıştı. Bu skandalın ardından FM TV ekranlarında cemaatin lideri konumunda olan Masum Bayraktar sakalla ilgili açıklamaları ile gündeme gelmişti. Bayraktar, programda erkeğin kadından ayrılması için sakal bırakması gerektiği belirtilirken “Sakal bırakmayan erkeği kadın zannedersin, Allah muhafaza başka düşünceye girersin…” sözleri sosyal medyada gündem olmuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ