'Türban' sözleri yüzünden Pınar Altuğ'a ölüm tehdidi

Magazin 25 Ağustos 2017 13:29
Videoyu Aç 'Türban' sözleri yüzünden Pınar Altuğ'a ölüm tehdidi
A
a

Oyuncu Pınar Altuğ üniversitelere türbanla girilmesine karşı çıktığı görüntülerin yeniden gündeme getirildiğini ve ölüm tehditleri aldığını duyurdu.

Oyuncu Pınar Altuğ, dört yıl önce bir televizyon programında "Biz Atatürk'ün çocuklarıyız" diyerek üniversitelerde türbana karşı çıkan sözlerinin yeniden getirilmesi üzerine ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Pınar Altuğ, üniversitelerde türban düzenlemesine ilişkin o tarihlerde bir televizyon programında “Bu beni rahatsız ediyor. Biz Atatürk’ün çocuklarıyız. Bize yıllardır öğretilen bir kılık kıyafet kanunu var ve hep onun peşinden gittik. İnandığı için türban takılıyorsa sonuna kadar saygım var. Ama eğer şekilcilik olarak takılıyorsa o zaman tepki gösteriyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Instagram hesabının bu sözlerini yeniden gündeme getirmesi üzerine ölüm tehditleri aldığını belirten Altuğ, "Bir daha kapalı kadınlarla ilgili öyle açıklama yaparsan, sete gelip seni öldürürüm” yorumunu yapan takipçisi hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. 

Oyuncu Altuğ, söz konusu şahsa “Sanırım derdiniz ünlü olmak. Mesajınızı avukatıma ilettim. Hakkınızda yapılacak suç duyurusu sonrasında, derdinizi hukuka anlatırsınız” diyerek karşılık verdi.

1000
icon
Esrefulutas63@gamil.com 11 Eylül 2017 13:45

Devlet ile din işini niye ayrı tutuyordu Atatürk niye laiklik ilkesini koymuştu. İşte bu günleri gördüğü için. Bu yobazlar Atatürk ilke ve inkilaplarini yıkmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Adamlar heykellerinden bile korkar oldular.

0 0 Cevap Yaz
ayten gunay 25 Ağustos 2017 13:47

arkandayiz meltemcigim

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU