"Vatansever değil" dediği komünistlerden Erdoğan'a yanıt

Gündem 22 Ağustos 2017 16:19
Videoyu Aç "Vatansever değil" dediği komünistlerden Erdoğan'a yanıt
A
a

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhtarlar toplantısındaki konuşmasında komünistlere sert sözlerle yüklenmişti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhtarlar toplantısındaki konuşmasında komünistlere sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, "Yıllarca havalimanı, havalimanı dendi. Şimdi denizin üzerine havalimanı yapıyoruz, bunlar 'İstemezük' diyorlar. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. İki ili, Artvin ve Rize'yi kucaklayacak bu havalimanı, adam 'İstemezük' diyor. Bu sol zihniyet, bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever, milliyetperver değildir. Bu hizmetleri verdiğiniz zaman çılgına dönüyorlar. Biz yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın komünistleri hedef alan sözlerine, Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan'dan yanıt geldi.

"Komünistlerin ne havaalanlarına ne barajlara ne yollara itirazı olabilir. Havaalanı da yapılacak, baraj da, yol da" diyen Okuyan, "Komünizm bugün AKP zihniyetinin hayal bile edemeyeceği işlerin üstesinden gelebilecek bir toplumsal düzendir. Komünistlerin itirazı bunlar yapılırken çevrenin yok edilmesinedir" ifadelerini kullandı.

'İNSAN OLMAK YETER'

İstanbul'da inşaatı süren üçüncü havalanının yok ettiği ormanlık alanı dert etmek için komünist olmaya bile gerek olmadığını, insan olmanın yeterli olduğunu vurgulayan Okuyan, "Başka neye itiraz ediyoruz? Barajların, yolların, köprülerin, havaalanlarının birilerinin kâr etmesi için inşa edilmesine, işletilmesine itiraz ediyoruz. Birileri kâr edecek diye topluma ait zenginlikler yağmalanıyor. Plansız-programsız işler yapılıyor. İtirazımız Türkiye'nin yerli ve yabancı tekeller tarafından işgal edilmesinedir" dedi.

'VATAN HAİNLİĞİNE GELİNCE...'
"Akarsularımız, dağlarımız, ovalarımız, ormanlarımız, kıyılarımız, madenlerimiz her yer işgal altında" diyen Okuyan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AKP hükümetinin hizmet adı altında harcadığı her kuruş bu ülkenin insanlarından çıkıyor. Sanki kendileri lütfediyormuş gibi övünmesinler. Kendilerine ait olmayan milyarlarca lirayı beceriksizce, doğayı ve toplumsal çıkarları yok ederek harcayıp böbürleniyorlar. Sonra da 'komünistler hep karşı çıkıyorlar' diye şikayet ediyorlar. Komünistler elbette karşı çıkacak. Kaçak saraylar dikeceksin, kentleri betona boğacaksın, ne tarih ne sanat ne kültür bırakacaksın, sonra da komünistler itiraz ediyor! Vatan hainliğine gelince... Vatan hainliği ülkeyi yağmalamaktır. Vatan hainliği NATO'culuktur. Vatan hainliği komşu ülkelerin içişlerine karışmaktır. Vatan hainliği uluslararası tekellere teslim olmaktır. Vatan hainliği ABD ile stratejik ortaklıktır. Vatan hainliği ülkeyi cemaatlere yönettirmeye kalkmaktır. Vatan hainliği vatanı geriye götürmektir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi siyasiyi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU