'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' pankartını taşıdı; işine son verildi

Gündem 15 Ağustos 2017 19:35
Videoyu Aç 'Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa' pankartını taşıdı; işine son verildi
A
a

Önder Artan’ın belirttiğine göre Yaşa Mustafa Kemal Paşa pankartı ile Anıtkabir’de fotoğraf çektirmesinin ardından sözleşmesi bitmeden işine son verildi.

Liberal Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanımız Önder Artan,  6 ay süreli çalıştığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi(ESOGÜ) Tıp Fakültesi’ndeki işine sözleşmesi henüz bitmeden son verildi. 

Eskişehir İl Başkanı Önder Artan, Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yapılan saldırıyı basın açıklamasıyla kınaması ve “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” pankartıyla Anıtkabir’de fotoğraf çektirmesi sonrası sözleşme bitiminden önce işine son verilmesine dikkat çekiyor. Rektörlüğe “neden işine son verildi” sorusu üzerine emir yüksek yerden cevabı aldığını belirten Önder Artan, çalıştığı süre boyunca hakkında en ufak bir şikayetin olmadığını belirtiyor.

AKP’lilerin “bu adam AKP’li değil, bizim gençlerimiz işsiz, neden orada çalışıyor” kampanyası ile işsiz kaldığını iddia eden Artan, yaşadığı süreç ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Nisan ayında Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde sözleşmeli olarak 6 ay çalışmaya başladığını söyleyen Artan, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle işine son verildiğini anlattı. Artan konuyla ilgili şunları söyledi: “9 Ağustos 2017’de sosyal medyada bir şahıs beni hedef alan açıklama yapıyor. açıklamasında, ‘LDP Eskişehir İl Başkanı, Büyükerşen şakşakçısı, Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanı, Tıp Fakültesinde işe girmiş.. Helaliniz var AK Parti Eskişehir. Bir de belediyeleri niye alamıyoruz diyorlar. Büyükerşen AK Partili alıyor ya... Bunlar da ondan almışlardır herhalde.. Ha ha haa’ diye. Benim fotoğrafımı Büyükerşen’e yapılan saldırıyı kınadığım gazete kupürünü ve Türkiye Kupası Final maçında stada sokulmayan Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa pankartını kendi sayfasında ve Eskişehir sosyal medya platformunda ayrıca 12 kişi daha paylaşıyor. 10 Ağustos 2017’de Rektörlükten telefon geliyor. Rektörlüğe gelmem söyleniyor. İdari Müdür ile görüşüyorum. Yukarıdan gelen emirle benimle çalışmak istemediklerini söylüyor. Ama bunu bana neden söyletiyorlar diye de sitem ediyor. Cuma akşamı çıkışı vereceklerini söylüyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ