10 Kasım'da genelevi sorarak skandala imza atan Ardıç'ın başına ne geldi

Gündem 12 Kasım 2018 17:43
Videoyu Aç 10 Kasım'da genelevi sorarak skandala imza atan Ardıç'ın başına ne geldi
A
a

Sabah yazarı Engin Ardıç'ın 10 Kasım ile ilgili skandal yazısının ardından başına bakın ne geldi

CHP İstanbul Gençlik Kolları üyeleri, Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç hakkında 'Atatürk'e ve hatırasına hakaret' ile 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP İstanbul İl Gençlik Kolları üyeleri, 10 Kasım'da 'Gülmek yasaktı' başlıklı yazısında "Genelev de kapalı mıydı, çocuktum, bilmiyorum" ifadelerini kullanan Sabah yazarı Ardıç hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda Ardıç'ın, Atatürk'ü anma törenlerini Türk ulusunu aşağılayacak ve tahrik edecek bir şekilde yazdığı ifade edilerek, Ardıç'ın 'Atatürk'ün hatırasına hakaret' ve 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlarını işlediği vurgulandı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Burkay Düzce, suç duyurusundan önce yaptığı açıklamada, "Ardıç, bu topraklara bağımsızlığı getiren, egemenliği tek bir aileden alarak halka hediye eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıl dönümünde tüm ülke olarak yastayken yazdığı '10 Kasım'da genelevler kapalı mıydı bilmiyorum' yazısıyla bir kez daha ne kadar terbiyeden ve bu ülkenin değerlerinden uzak olduğunu göstermiştir" dedi.

'10 Kasım günleri gülmek yasaktı, ağlamak makbul sayılıyordu' diyen Ardıç, 10 Kasım'da 'Gülmek yasaktı' başlıklı yazısında "10 Kasım günleri, gerçi biz çocuklara bir şey ifade etmiyordu ama, içki içmek de yasaktı. Eğlence yerleri de kapalıydı. Tiyatro, sinema, gazino, her yer. Genelev de kapalı mıydı, çocuktum, bilmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

1000
icon
Kızgın 13 Kasım 2018 01:20

Engin efendi sen çocuk idiysen Babana sorsaydın Baban gidiyormuymuş..(Bir insanın fikri ne ise zikri de odur. demiş büyüklerimiz.)

1 0 Cevap Yaz
Nimet 12 Kasım 2018 18:17

Şerefsiz adi annene sor açıkmıydı kapalımiydi it seni konuşturanlarada yaziklar olsunn ölmüş bir insanın hakkında bukadae küfür edenlerin müslümanlıkla akakasıyoktur ayıp günah Allahtan bulun belanizı

2 16 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ