15 Temmuz'un simgesinin son hali şaşırttı

Gündem 27 Ocak 2020 23:04
Videoyu Aç 15 Temmuz'un simgesinin son hali şaşırttı
A
a

15 Temmuz’da değil 16 Temmuz’da taşıdığı ortaya çıkan Şerife Boz’un kamyonu çürümeye yüz tuttu...

Hain FETÖ'cülerin darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesinde kamyonuyla vatandaşları Taksim Meydanı’na taşıdığı ifade edilen ancak daha sonra vatandaşları 15 Temmuz’da değil 16 Temmuz’da taşıdığı ortaya çıkan Şerife Boz’un kamyonu çürümeye yüz tuttu. Kocaeli’de sergilenen ve darbeye karşı direnişin simgelerinden biri haline getirilen kamyonun bazı aksesuarları kimliği belirsiz kişilerce çalınırken, kamyonun sürücü kısmını ise kedi ve kuş gibi sokak hayvanları mesken tuttu.

Kocaeli Denge Gazetesi’nden Caner Aktan’ın haberine göre; Darbe girişiminin ardından söz konusu simgeleşen kamyonun Başiskele Belediyesi tarafından Yeşilyurt Mahallesine yapılan 15 Temmuz Milli İrade Parkında sergilenmesi için çalışma yapıldı. 2017 yılında Şerife Boz ve ailesinin de katılımıyla parkın açılışı yapıldı. Sergilenen kamyonun sürücü koltuğu kısmına ise Şerife Boz’u temsil edecek bir figür yapıldı. Simge haline gelen kamyon yaklaşık 2 buçuk yıldan bu yana Başiskele 15 Temmuz Milli İrade Parkında sergileniyor.

KAMYON ÇÜRÜMEYE YÜZ TUTTU

Aradan geçen zamanda kamyonun çürümeye yüz tuttuğu görüldü. Bakımsızlıktan kamyonun bazı kısımları paslandı. Ayrıca kamyonun ön ve arka farları kimliği belirsiz kişi yâda kişilerce kırılarak lambaları çalındı. Camları da kırılan kamyonun sürücü kısmını ise kedi ve kuş gibi sokak hayvanları mesken tuttu. Kamyonun son halini sosyal medyada paylaşan bazı vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Kamyonun son hali, “15 Temmuz’un anısına sahip çıkamadık” yorumlarına neden oldu.

İşte o fotoğraflar:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR