23 Haziran öncesi Erdoğan’dan Ahmet Kaya hamlesi

Gündem 19 Haziran 2019 17:48
Videoyu Aç 23 Haziran öncesi Erdoğan’dan Ahmet Kaya hamlesi
A
a

23 Haziran öncesi Recep Tayyip Erdoğan’dan Ahmet Kaya hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin 23 Haziran seçimi öncesinde Kürt oyları almak için yaptığı hamlelere bir yenisini ekledi. Kral FM’de konuşan Erdoğan, Ahmet Kaya’nın mezarını Türkiye’ye getirmek istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

 “Annem öldükten sonra çok farklı bir dünyayı meydana getirdi. Ne zaman Ahmet Kaya’nın Şafak Türküsü’nü dinlerim, dinlediğim zaman çok duygulanırım. Annemle haşır neşir olmaya başlarım. Fakat Ahmet’e o otelde yaptıkları o hainliği, o ihaneti, o alçaklığı; sanatçıya, sanata, sevgi diye konuşanlar, köşelerinde yazanlar o gece neler yaptıklarını ayrıca hiç mi hiç unutamıyorum.

Ve kendi sanatçısına sahip çıkan değil kendi sanatçısını bu ülkeden kovana kadar ellerinden geleni yaptılar. Ne oldu? Ahmet vatan topraklarında değil gurbette durdu.

Ben başbakanlığım döneminde o zamanki Kültür Bakanımız vasıtasıyla aslında Ahmet Kaya’nın bir nakli mekan ile kendi topraklarımıza getirilmesini arzu ettim. Ve eşine de haber gönderdim.

Yani bugün yine Ahmet Kaya ile ilgili böyle bir imkan olsa, ailesi Ahmet Kaya’nın topraklarımıza getirilmesini kabul etse biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizim inancımızda buna kabrin taşınması deriz. Böyle bir şeye biz hazırız, bunu yaparız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR