23 Nisan'daki tartışılan konuşmanın altından ne çıktı

Gündem 25 Nisan 2017 12:22
Videoyu Aç 23 Nisan'daki tartışılan konuşmanın altından ne çıktı
A
a

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklama yapan bir “çocuk bakan”ın “dinler arası diyalog” sözleri dikkat çekmişti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklama yapan bir “çocuk bakan”ın “dinler arası diyalog” sözleri dikkat çekmişti.

Türkiye’de “dinler arası diyalog” kavramı Fethullah Gülen ile özdeşleşmiş bir proje olarak tanımlanıyor. Bu nedenle sosyal medyada AKP'liler çocuğa bu sözleri "FETÖ"cülerin söylettiği şeklinde yorumlar yapmıştı. Başlayan tartışmanın ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın inceleme başlattığı belirtildi. Çocuğun konuşmasını öğretmeninin hazırladığı öğrenilirken, öğretmenin ise bu ifadeleri Dışişleri Bakanlığı’nın sitesinden aldığı ifade edildi.

“Çocuk bakan”ın konuşmasında "Medeniyetler ittifakı girişimimiz, kültürler ve dinlerarası diyalog bağlamında önde gelen bir proje konumuna ulaşmıştır" sözleri yer almıştı.

Dışişleri Bakanlığı'nın sitesinin “Medeniyetler İttifakı Girişimi” bölümündeki ifade ise aynen şöyle:

“Başlatıldığı günden bu yana artan bir görünürlük kazanan girişim, bugün din dahil kültürler arası diyalog bağlamında önde gelen bir proje konumuna ulaşmıştır.”

İşte Dışişleri Bakanlığı'nın sitesindeki o bölüm:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ