400 milyar çekirge Türkiye sınırına dayandı

Gündem 12 Mart 2020 13:58
Videoyu Aç 400 milyar çekirge Türkiye sınırına dayandı
A
a

Afrika'yı istila eden çekirge sürüsü, istikametini Türkiye sınırlarına doğru çevirdi

Türkiye, çekirge istilası ile karşı karşıya. Doğa olayları ile sık sık yüzleştiğimiz 2020 yılında ülkemiz yeni bir felaket ile karşı karşıya kalmaya hazırlanıyor. Afrika'dan başlayarak büyük bir kıtlığı getirebilecek ve acil durum ilan ettiren 400 milyara yakın çekirgenin İran ve Irak'a gelerek sınırlarımıza kadar dayandığı belirtildi.

ÇEKİRGE SÜRÜSÜ İSTİKAMETİNİ DEĞİŞTİRDİ

Çekirge sürüsünün güzergahını değiştirerek Türkiye sınırlarına kadar dayanması korkuları da beraberinde getirdi. Dünyada insanlar 2020 yılına büyük felaketler ile başlarken tarihte insanoğlu buna benzer felaketlerle karşı karşıya kalmıştı. Afrika'da ortaya çıkan çekirge istilası bir çok ülkeyi zor durumda bırakırken önce Hindistan'a oradan da Çin'e doğru hareketi bekleniyordu. Asıl korkulan ise oldu. Çekirge sürüsü yönünü değiştirerek ilk önce Pakistan, oradan da İran ve Irak'a doğru hareket ederek istikametini Türkiye sınırlarına doğru çevirdi.
 

IRAK'IN GÜNEY KISMINI İŞGAL ETTİ

Irak'a kadar gelen büyük çekirge sürüleri ülkenin adeta güney kısmını işgal etti. Tarım arazilerine saldıran çekirgeler ekinlere büyük bir zarar verirken durumdan oldukça mağdur olan halk ise çekirgelere karşı önlem alınmasını istedi.
 

UZMANLAR UYARIYOR

Uzmanlara göre ise küresel ısınmanın etkilerinin görüldüğü ülkemiz tehlike altında. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde sınır ülkelere kadar gelen çekirgelerin ciddi bir tehdit oluşturabileceğinin altı çizilirken, daha önce Şanlıurfa'da benzer olayların yaşanmış olmasına dikkat çekildi.

1000
icon
Nurhayat Yüksel 15 Mart 2020 08:55

Herhalde buna da bir tedbir planı vardır,ilaçlama gibi.400 milyondan söz ediliyor.Zaten ülkemizde tarım hemen bitmiş durumda.Yazık ülkemize.Çok yazık.

0 2 Cevap Yaz
Ayşe 13 Mart 2020 23:27

Duası vardır mutlak, bulup araştırmalı, koca bulunuyor, borç ödeniyor, okul kazanılıyor, ev, araba, iş, herşey için dua var, çekirge içinde vardır mutlaka

5 3 Cevap Yaz
Fehmi akdemir

Tabiki var rab ısa mesih dilersen muhakkak çaresini bulursunuz

2 0
Birgul

Kamara sakasi misin!!!

0 2
Ohannis 13 Mart 2020 19:55

Coronavirus tehlikesi vardı. Şimdi de çekirge sürüsüne maruz kalmamız çok teklikeli bir durum. Sınırlarımıza gelmeden önce mutlaka havadan vurulabilir. Olsa gerek. Saygılar.

2 0 Cevap Yaz
Bekir 13 Mart 2020 09:09

Sirke uçakla atılsın muhakkak çekirge seğmez

4 0 Cevap Yaz
Kufi Seydali 12 Mart 2020 21:49

NATO dan yardim istesek!

5 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ