9 teröristten 8'i serbest kalırsa; Alman vatandaşı olmak isterler!

Gündem 23 Nisan 2019 12:59
Videoyu Aç 9 teröristten 8'i serbest kalırsa; Alman vatandaşı olmak isterler!
A
a

Kılıçdaroğlu'na saldıran 9 teröristten 8'i serbest kalırsa; çocuklar Alman vatandaşı olmak isterler!

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin gözaltına alınan 9 şüpheliden 8'i serbest bırakıldı. Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı sırada kameralara yansıyan Osman Sarıgün'ün gözaltı süresi ise savcılık sorgusu ardından uzatıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi, akşam saatlerinde jandarmadaki işlemlerinin ardından Çubuk Adliyesi'ne getirildi. 4 şüpheli, savcılık sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, 4 kişiyi, karakola imza atma adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Sabah saatlerinde adliyeye getirilen 5 şüpheliden 3'ü savcılık tarafından, 1'i de nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılmıştı. 4 kişinin de serbest bırakılmasıyla gözaltına alınan 9 şüpheliden 8'i serbest kalmış oldu.

ALMAN VATANDAŞI OLMAK İSTEYEN TÜRK ÇOCUĞU!

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram…

Kurtuluş Savaşı’nın en şiddetli döneminde 23 Nisan 1920’de, Ankara’da Meclis kurulmuş, kurtuluşa giden yolu ilmek ilmek dokumuştu. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü dünya çocuklarına armağan etmişti…

Televizyon kanalları güne 23 Nisan kutlamaları programlarıyla başladı.  

“ONDAN SONRA DA BELKİ ALMAN VATANDAŞI OLURUM”

NTV’nin canlı yayınına katılan bir öğrencinin, “Akademik olarak hayalin nedir?”sorusuna verdiği cevap, sosyal medyada gündem oldu.

NTV sunucusu, canlı yayına katılan Darüşşafaka öğrencisine gelecek planlarını sordu. Öğrenci de, “Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum” cevabını verdi.
Sunucu da, “Hayır” diye cevap verdikten sonra şöyle ekledi:

“23 Nisan’da hayallerimize hiç sınır koymuyoruz tabii ki. Nerede okumak istediğine kadar kapar vermiş öğrencimiz, sadece tıp okumak istemiyor, Köln Üniversitesi diyecek kadar da kararını vermiş bir öğrenci.”

Öğrencinin cevabı, sosyal medyada günün en çok paylaşılan videolarından biri oldu.

İŞTE O ANLAR:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR