A Haber'e CHP'li vekilden 'oy' ayarı

Gündem 4 Nisan 2019 18:28
Videoyu Aç A Haber'e CHP'li vekilden 'oy' ayarı
A
a

A Haber'e CHP'li vekil Mahmut Tanal'dan 'oy' ayarı

Yerel seçimlerde İstanbul’da resmi olmayan rakamlara göre seçimi CHP’li Ekrem İmamoğlu kazandı. AKP’nin itirazı üzerine birçok ilçede itiraz edilen sandıklar yeniden sayılmaya başladı. Oyların sayımları sürerken, yaptığı provokasyon yayıncılığı ile dikkat çeken, hükümete yakın A Haber kanalının muhabirine, CHP’li milletvekili Mahmut Tanal müdahale etti.

Ümraniye İlçe Seçim Kurulu’ndan yapılan A Haber canlı yayınında, CHP’nin aldığı söylenen 99 oyu, yayın sırasında 86 olarak okuyan A Haber muhabirine, CHP’li Mahmut Tanal müdahale etti. CHP’li Tanal, A Haber muhabirine, halka yanlış bilgi verdiği için sert çıktı. Bunun üzerine CHP’li Tanal ile A Haber muhabiri arasında kısa süre bir gerginlik yaşandı. Bu sırada A Haber muhabirinin, "Bana ne söyledilerse ben de onu söyledim" sözleri dikkat çekti.
A Haber, İstanbul’da CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun seçimi önde bitirmesinin ardından 1 Nisan’da yaptığı yalan haberle gündeme gelmişti. İstanbul’da 30 sandık görevlisinin gözaltına alındığı şeklinde A Haber’in geçtiği alt yazı, önce İstanbul Valiliği ardından İstanbul Emniyeti tarafından yalanlanmıştı.

İşte o görüntüler:

1000
icon
Oya 5 Nisan 2019 11:26

A haber lagim cukurusun

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR