ABD'den madalya kabul etmeyen Türk subayı kim çıktı?

Gündem 12 Mayıs 2017 11:42
Videoyu Aç ABD'den madalya kabul etmeyen Türk subayı kim çıktı?
A
a

Adana'daki İncirlik üssünde kendisine ABD'li bir Albay tarafından takdim edilen madalyayı ABD'nin PYD işbirliği gerekçesiyle iade eden Türk subayının, Albay Orkun Özeller olduğu ortaya çıktı.

Adana'daki İncirlik üssünde kendisine ABD'li bir Albay tarafından takdim edilen madalyayı iade eden Türk subayının, Albay Orkun Özeller olduğu ortaya çıktı.

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar’ın dün sosyal medyada paylaştığı mesaj, İncirlik Üssü’nde yaşanan ilginç bir olayı açığa çıkardı. İncirlik’te IŞİD’le Mücadele Koalisyon Karargahında yapılan ödül töreninde bir Türk subayının ABD’li komutana verdiği cevap, sosyal medyada kısa sürede ses getirdi. Önceki gün İncirlik Üssü’nde düzenlenen ödül töreninde ABD’liler IŞİD’le mücadeledeki başarıdan dolayı bir Türk subaya ödül vermek istedi. Buradaki konuşmasında o subay, ABD’lilerin gözlerine bakarak, “Madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG (PKK) ile işbirliği içindedir. Onurum, bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmiyor” dedi ve tören salonunu terk etti.

İŞTE O TÜRK SUBAYI!

 

Yeni Şafak’tan Kiymet Sezer’in haberine göre; Yeni Şafak, İncirlik'te ABD'lilere posta koyan Kahraman subayın Albay Orkun Özeller olduğu öğrenildi. Albay Özeller'in adı Yüzbaşı rütbesindeyken Kosova'da da gündeme gelmişti. Kosova Barış Gücü Türk Taburu’nda görev yaptığı sırada Özeller, oradaki Alman askerlerini adeta 'madara' etmişti. İşte Albay Özeller'in baş aktörü olduğu o olay:

Yıl 2003... Süleymaniye’de 11 Türk askerinin ABD'lilerce gözaltına alınmasının yankıları sürerken 2003'te Kosova Prizen’de 4 Alman askeri bir Türk subayına saldırmıştı. Gece yaşanan olayda Alman askerleri, şehir merkezindeki Şadırvan Köprüsü'nden geçen Türk subayı Özeller’i sorgulamak istedi. Silahını zorla almak ve kendisini arabaya bindirmek isteyen Almanlara karşı çıkarak onlarla kavga eden Özeller'e kısa süre sonra Prizren halkı sahip çıktı. Yüzbaşı Özeller ile Kosovalılar, Alman askerlerini Prizren sokaklarında kovaladı. 4 Alman, sonunda kiliseye sığınmak zorunda kaldı."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ