ABD'den Soylu ve Gül'e ambargo! İşte kapsamı...

Gündem 1 Ağustos 2018 21:19
Videoyu Aç ABD'den Soylu ve Gül'e ambargo! İşte kapsamı...
A
a

ABD'den Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül'e ambargo! İşte kapsamı...

ABD'li pastör Brunson'ın ev hapsi koşulu ile tahliye edilmesinin ardından ABD ile Türkiye arasında sular durulmuyor. yaptırım uygulayacaklarını geçtiğimiz hafta açıklayan Trump'ın ardından yaptırım uygulanacak alanlar açıklandı.

HEDEF: İÇİŞLERİ VE ADALET BAKANLARI

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "Türkiye'de yaptırımların hedefi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül olacak" denildi. Akşam saatlerinde ekonomik alanda yaptırım uygulanacak liste de hazırlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamayı Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders basın toplantısında açıkladı. Bu açıklamadan birkaç dakika sonra da ABD Hazine Bakanlığı yazılı bir açıklama ile yaptırım kararını duyurdu.
Nasıl bir prosedür uygulanacak?

ABD Hazine Bakanı Steven Munchin, "Papaz Brunson'ın haksız tutukluluğu ve adli sürecin Türk yetkililer tarafından devam ettirilmesi en basit şekilde kabul edilemez" ifadesini kullandı. Munchin sözlerine "Başkan Trump'ın tekrar tekrar ifade ettiği gibi ABD , Türkiye'den Brunson'ın derhal serbest bırakılmasını beklemektedir" şeklinde devam etti.

Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Gül ve Soylu'nun ABD 'deki mülkiyetleri bloke edilirken, ABD 'li kişi ve kurumların bu kişilerle iş yapmasına engel getirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ