ABD istedi: AKP Çorum dahil birçok şeker fabrikasını resmen sattı!

Gündem 9 Nisan 2018 15:58
Videoyu Aç ABD istedi: AKP Çorum dahil birçok şeker fabrikasını resmen sattı!
A
a

Yahudi şirketleri, ABD istedi: AKP Çorum dahil birçok şeker fabrikasını resmen sattı...

Geçen Cuma günü ihalesi yapılan iki şeker fabrikasından sonra bugün iki şeker fabrikasının daha ihalesi yapılacak. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda yapılacak ihalede ilkin Çorum fabrikasının ihalesi başladı.

İhaleye, Tutgu Gıda, MBM Enerji, Albayrak Turizm, Kayseri Şeker, Fernas İnşaat, Safi Katı Yakıt, Ekmekçioğulları Metal, Doğuş Gıda katılıyor.

Çorum şeker fabrikası için en yüksek teklifi 528 milyon TL bedelle Safi Katı Yakıt şirketi verdi. Şirket daha önce de Derince Limanı özelleştirme ihalesini kazanmıştı.

Yozgat Şeker Fabrikasının ihalesi ise saat 15.30'da başlayacak.

KİMLER KAZANMIŞTI

Kırşehir Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi için açılan ihalede en yüksek teklifi 330 milyon lira ila Tutgu Gıda Turizm AŞ vermişti.

Niğde Bor Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi için açılan ihalede ise en yüksek teklifi 336 milyon lira ile Doğuş Yiyecek-İçecek vermişti.

ÖİB Şubat ayında 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi için ihaleye çıkmış ve bu karar başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere çeşitli kesimlerin tepkisine neden olmuştu. İhalede tüm tekliflerin bu ay alınması planlanıyor.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ