ABD korkuyor...Rusya'dan ABD'ye sert uyarı: Karşılık vereceğiz!

Dünya 11 Nisan 2018 10:59
Videoyu Aç ABD korkuyor...Rusya'dan ABD'ye sert uyarı: Karşılık vereceğiz!
A
a

ABD Suriye'ye müdahaleden korkmaya başladı...Rusya'dan ABD'ye sert uyarı: Karşılık vereceğiz!

Rusya Federasyon Konseyi Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Yevgeniy Serebrennikov, ABD’nin Suriye’de Rus ordusunun bulunduğu üsleri vurması halinde karşılık vereceklerini açıkladı.

Sputnik’e konuşan Serebrennikov, ABD’nin Duma kentinde olduğu iddia edilen kimyasal silah saldırısına karşılık hava saldırısı yapması beklendiğinden, Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim hava üssü ve Tartus donanma üssünün yanı sıra Rus askerlerinin sıkı bir şekilde korunduğunu belirtti.

Serebrennikov "Daha önce Savunma Bakanlığı’mızın da belirttiği gibi, Hmeymim ve Tartus’taki Rus askeri üsleri sıkı bir koruma altında. ABD’nin olası bir hava saldırısı durumunda askerlerimizin hayatları tehlikede olmayacak. ABD’nin bunu anladığını düşünüyorum. Böyle bir şeye izin vermeyeceğiz, zira aksi takdirde Rusya olarak derhal yanıt vereceğiz. Rusya Genelkurmay Başkanlığı da bunu belirtti" ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Lübnan Büyükelçisi  Alexander Zasypkin, Suriye’ye atılacak herhangi bir ABD füzesinin vurulacağını açıkladı. Zasypkin, El Manar televizyonuna yaptığı açıklamada, “Eğer Amerikalılar bir füze ateşlerse, füzeler düşürülecek” ifadelerini kullandı. Zasypkin füzelerin ateşleneceği bölgelerin de hedef haline geleceğini sözlerine ekledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ