ABD'nin köpekleri dünyaya tehdit oluşturan ülkeyi açıkladı!

Dünya 23 Şubat 2018 20:58
Videoyu Aç ABD'nin köpekleri dünyaya tehdit oluşturan ülkeyi açıkladı!
A
a

ABD'nin köpekleri dünyaya tehdit oluşturan ülkeyi kendi kafalarınca açıkladı...

Dünyaya en büyük tehdit olan ülkenin yani Suudi Arabistan'ın Dışişleri Bakanı Adil El Cubeyr, İran’a yönelik, ABD ve İsrail'in açıklamalarını dahi geride bırakan eleştirilerde bulundu. Brüksel’deki Uluslararası İlişkiler için Egmont Kraliyet Enstitüsü’nde konuşan El Cubeyr,“Irak’ın Arap dünyasında çok önemli bir rolü var ve biz oradaki yeniden inşa çabalarını destekliyoruz” dedi.

El Cubeyr’in açıklamalarını yansıtan Arab News gazetesi ise, Suudi Arabistan’ın kısa bir süre önce Irak’taki yeniden inşa çalışmaları için 1,5 milyar dolar mali desteği taahhüt ettiğini anımsattı.

El Cubeyr, Brüksel’de konuşması sırasında Suriye’deki duruma da değindi. “Suriye’deki istikrarı yeniden tesis etmek istiyoruz ve barışçıl çözüme yönelik Cenevre kararlarını destekliyoruz” diyen El Cubeyr, İsrail ve ABD dururken şaşırtmayacak şekilde İran için ise “bölgeye, ve belki dünyaya, en büyük tehdit” eleştirisinde bulundu.

İran destekli milislerin bölgede “menfi bir rol oynadıklarını” söyleyen El Cubeyr, Suudi Arabistan’ın dahil olduğu dört Arap ülkesinin yaptırım uyguladıkları Katar’a “teröre desteğine son vermeye ve komşu ülkelerin içişlerine karışmaktan vazgeçmeye” çağırdı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ