Abdullah Gül 'Çatı aday olmak isterdim ama olmadı' dedi!

Gündem 28 Nisan 2018 13:32
Videoyu Aç Abdullah Gül 'Çatı aday olmak isterdim ama olmadı' dedi!
A
a

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'Çatı aday olmak isterdim ama olmadı' dedi!

Türkiye 24 Haziran seçimlerine hazırlanırken muhalefet partileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı Abdullah Gül'ü aday yapmak için üst üste görüşmeler yaptı.

Meral Akşener'in adaylıktan çekilmemesi nedeniyle CHP ve Saadet Partisi'nin isteğine rağmen Abdullah Gül aday gösterilemedi.

ADAY OLACAKTI, ANLAŞAMADILAR

Merakla beklenen süreçle ilgil bugün kameralar karşısına geçen Gül, isminin zikredilmesiyle başlayan hareketliliği kendisinin dışında geliştiğini söyledi.

Abdullah Gül, geniş bir mutabakatın olması durumunda üzerine düşeni yapabileceğini ifade ettiğini ancak bu mutabakatın sağlanamadığını sözlerine ekledi.
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Seçimlerin aniden erken yapılacağının anlaşılması üzerine Saadet Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesiyle ilgili başlayan hareketlilik tamamen dışımda gelişmiştir.

"BENİM BİLGİM VE TECRÜBEM..."

Önce bunun bilinmesini isterim. Benim bilgime ve tecrübeme güvenen kişilerin bir talebiyle ortaya çıkmıştır. Bunun içinde benim camiamdan insanlar olduğu gibi toplumun geniş kitlelelirnden kişiler böyle bir talep içinde olmuştur.

"GENİŞ BİR MUTABAKAT SÖZ KONUSU OLURSA..."

Ben de geniş bir mutabakat söz konusu olursa üstümüze düşeni yapmaktan kaçınmayacağımızı da söylemişimdir.

Yaptığımız temaslar sonucu, geniş bir mutabakat olmadığı da gözükmüştür.diye konuştu.

1000
icon
vatanacanfeda 28 Nisan 2018 19:06

Sayın gül ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim ama bir an önce gaflet uykusundan uyan ve kendine gel unutmuş olduğun dava nı tekrar hatırlamanı temenni ediyorum ayrıca ülkemiz üzerine oynan oyunLarı senin herkesten daha iyi biliyor ve ona göre davranıyor olman lazım ama sen resmen bilmem farkında mısın ama hainlerin ekmeğine yağ sürüyorsun .Rabbim bu vatanı böldürtmesin ve iyi devlet başkanlarını başımızdan eksik etmesin amin

0 0 Cevap Yaz
Mustafa adamci 28 Nisan 2018 15:15

80 milyonluk bir ulkede hadi 35 milyonun adayi belli . Geri kalan 45 milyonun Gul haricinde bir aday bulmakta zorlaniyorsa...vay halimize...ulkenin bu duruma gelmesinde sayin a.gul de vebali ,sucu Var..40 ,45 yaslarin da dinamik T.C ye alerjisi olmayan ozgurlukcu. Demokrasi.hosgrulu.. cevreci .ulkeyi germiyecek...herkesin C.B olacak bir kisiye bulamiyorsa..yaziklar olsun hepimize...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR