Abdüllatif Şener son kararını açıkladı: İYİ Parti'ye katılacak mı?

İYİ Parti 16 Nisan 2018 20:10
Videoyu Aç Abdüllatif Şener son kararını açıkladı: İYİ Parti'ye katılacak mı?
A
a

Siyasetin önemli ismi Abdüllatif Şener son kararını açıkladı: İYİ Parti'ye katılacak mı?

Abdüllatif Şener, Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğindeki 54. Hükümet döneminde Maliye Bakanı; Erdoğan liderliğindeki ve 58. ve 59. Hükümet dönemlerinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 21. Dönem Fazilet Partisi, 22. Dönem AKP Sivas Milletvekili olarak görev yapmış olan Doç. Dr. Abdüllatif Şener, Türkiye Partisi’ni kapattıktan sonra siyasi hayatına mola verdi. 

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde, davetlilere ayrılan tribünde en dikkat çeken isim AKP kurucularından ve Başbakan Yardımcılığı yaptıktan sonra partiyle yollarını ayıran Abdüllatif Şener olmuştu. Abdüllatif Şener, 14 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nda konferans verdi. İYİ Parti'ye katılıp katılmayacağı merak edilen Şener'e İYİ Parti Şişli İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen konferans sonrası sorularımızı yönelttik. Şener, gündeme ilişkin sorularımızı Haberiniz okuyucuları için yanıtladı. 

Doç. Dr. Abdüllatif Şener  

Son günlerde kamuoyunun en çok merak ettiği soruyla başlamak istiyorum. İYİ Parti’den teklif gelirse kabul etmeyi düşünüyor musunuz?

Bağımsız kalmayı düşünüyorum, İYİ Parti’ye de başarılar diliyorum. 

İYİ Parti ‘köprüden önce son çıkış’ olarak görülüyor sizde böyle görüyor musunuz?

Ben şuna inanıyorum önümüzdeki seçimlerde 16 yıldır iktidar olan bir partinin bir muhalefet dönemi yaşamasının ülkeye fayda getireceğini düşünüyorum. Hem cumhurbaşkanlığı düzeyinde hem de parlamento düzeyinde bir iktidar değişikliğinin ortaya çıkmasının hem şuan iktidar olan partiye hem onların siyasi liderlerine hem de ülkeye fayda getireceğini öngörüyorum.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin veya Recep Tayyip Erdoğan’ın kötülüğünü istediğim için değil onlar içinde faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Siyaset bir rekabettir, yarıştır. Bu yarışta kim yüksek performans gösterirse, başarılı çalışma yaparsa, seçmenle empati kurmayı becerirse o parti daha fazla milletvekili çıkaracaktır, seçimlerde daha iddialı olacaktır ve adaylarına kazanma şansı verecektir. Bu unsurları kim gerçekleştirirse tünelden önce son çıkışı yakalamış olur.

İYİ Parti’nin oy oranı sizce ne olacak?

Piyasada çok anket çalışmaları yapılıyor. Bu anketlerin önemli kısmının masa başında yapıldığını düşünüyorum. Sahada seçmenle yüz yüze gelmeden, ilişki kurmadan anket çalışmaları yayınlanıyor. Bazı şirketler ise bu şekilde yapmıyor. Kamuoyunun eğilimini ortaya çıkaracak özellikte olmayan anketler yapıyorlar ve bunları yayınlıyorlar. Kısacası piyasadaki anketlerin hiç birine güvenmiyorum.

Yeni kurulmuş İYİ Parti’nin enerjik kadrolarla yoluna devam etme isteğini görüyorum. Bu yolda başarılı olmasını temenni ediyorum fakat şuan İYİ Parti’nin oy oranının ne olacağı ile ilgili hiçbir fikrim yok.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İktidar her dibe vurduğunda bir şeyleri satıyor. Şeker fabrikalarının çok önemli fonksiyonları var. Şeker fabrikaları sadece şeker üretmezler, aynı zamanda hem tarımın hem de hayvancılığın gelişmesine de katkı sağlarlar. Pancarın katma değeri yüksektir. Pancar üreticileri diğer ürün üreticilerine göre daha fazla gelir elde edebilirler.

Aynı zamanda şeker fabrikalarının atığı olan küspe hayvan yemi olarak kullanılır. Hayvancılığın gelişmesine katkı sağlar. Maalesef dünyada nişasta bazlı şeker (NBŞ) yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. ABD ve özellikle Cargill firması NBŞ’nin Türkiye’deki pazar alanında da genişletilmesi için çaba harcıyor.

1000
icon
hikmet 17 Nisan 2018 13:27

Devlet memurlarının 4 katı maaş almıyorsan, haftada 2 gün tatil yapmıyorsan, her akşam beşten sonra tatil yapmıyorsan, her bayram 14 gün tatil yapmıyorsan, emeklilik yaşın 45 in üzerine çıkarılmışsa, yıpranma bahanesiyle 7 yıl erken emekli olmuyorsan, vekiller gibi 2 yılda emekli olmuyorsan, devletin otobüslerine bedava binmiyorsan, öğretmenler gibi yazın bedava maaş almıyorsan, kodamanlar ve süper emekliler gibi emekli maaşı almıyorsan, çılgın gibi çalıştığın halde sürekli başkaları zenginliyorsa, lojmanlardan orduevlerinden sosyal tesislerden misafirhanelerden devletin hiç bir imkanından istifade edemiyorsan Adalet ve Kalkınma getirecekleri yalanlarıyla EMEĞİNİ VE ALINTERİNİ ÇALANLARA DUR DE. AKP YE OY VERME, VERDİRME.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ