Adnan Oktar'a bir şok daha: Mahkemeye sevk edildi...

Gündem 18 Temmuz 2018 23:22
Videoyu Aç Adnan Oktar'a bir şok daha: Mahkemeye sevk edildi...
A
a

Siyonizmin uşağı Adnan Oktar'a bir şok daha: Mahkemeye sevk edildi...

Aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu 59 şüpheli hakkında yeni gelişme yaşandı... “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Çocuğun cinsel istismarı”, “Nitelikli cinsel saldırı”, “Şantaj”, “Mal varlığı değerlerini yurtdışına çıkarma”, “Cebir”, “şiddet ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. Gözaltındaki diğer şüphelilerin savcılıkta prosedürleri devam ediyor.

Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Adnan Oktar operasyonu ile ilgili açıklama yaptı. Yazılı olarak yapılan açıklamada Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından “Adnan Oktar Grubu” olarak bilinen suç örgütüne yönelik 2016 yılından itibaren yürütülen  soruşturma kapsamında; savcılık işlemleri tamamlanan Örgüt lideri Adnan Oktar isimli şahsın da dahil olduğu 59 şüpheli,

– Suç işlemek amacıyla örgüt kurma,

– Çocuğun cinsel istismarı,

– Nitelikli Cinsel Saldırı,

– Şantaj

– Malvarlığı değerlerini yurtdışına çıkarma,

– Cebir, şiddet ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilmişlerdir. Gözaltındaki diğer şüphelilerin savcılık işlemleri devam etmektedir’ denildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ