Ahır ve samanlıktan seçmen çıktı!

Gündem 17 Ocak 2019 14:33
Videoyu Aç Ahır ve samanlıktan seçmen çıktı!
A
a

İşte Yeni Türkiye'nin seçim öncesi tablosu: Ahır ve samanlıktan seçmen çıktı!

Son günlerde gündemin üst sıralarına yükselen seçmen taşıma iddialarına bir yenisi daha eklendi. Samsun’da ahır ve samanlıktan seçmen çıktığı iddia edildi.

Son günlerdeki seçmen taşıma iddialarına bir yenisi eklendi. Bu kez Samsun’da bir köyde samanlık ve ahırda seçmen çıktı.

Yerel seçimin yaklaşmasıyla birlikte seçmen taşıma iddiaları giderek artmaya başladı. Bir süredir ahır, harabe evler, apartmanların olmayan katları, inşaatlar, futbol sahası gibi yerlerde seçmen kayıtlarının bulunduğu belirtiliyor.

‘BİRİLERİ FIRSATÇILIK YAPIYOR’

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı ve Baruthane Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, 100 seçmenli bir mahallede fazladan 70 seçmen bulunduğunu fark ettiklerini söyledi.

Muhtarların duruma tepki gösterdiğini söyleyen Öztürk, “Numarası olmayan ahıra, samanlığa seçmenler taşınmış. Normalde nüfus müdürlüğü noter tasdikli kira kontratı istiyor ama ücra mahallelerde bu yapılamıyor. Su, elektrik abonelerinin de bulunması çok zor. Birileri de bundan fırsatçılık yapıyorlar” diye konuştu.

Öztürk, taşıma seçmenlere jandarmanın para cezası verdiğini söyledi: “Ladik’te bir arkadaşımızın mahallesine 25’e yakın seçmenin taşıması yapıldı. Bunlar jandarmayla beraber tespit edilerek hepsine kaymakamlıktan kişi başına bin 80 lira ceza yazıldı.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR