Akademisyenden skandal: Aleviler bu kafayla çok bedel öder!

Gündem 22 Aralık 2018 16:10
Videoyu Aç Akademisyenden skandal: Aleviler bu kafayla çok bedel öder!
A
a

Akademisyenden skandal ve bölücü sözler: Aleviler bu kafayla çok bedel öder!

Samsun  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Hacı Bektaş Veli Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen “Sorularla Alevilik” adlı söyleşisinde konuşan Hacı Bektaş Veli Araştırmaları Topluluğunun Akademik Danışmanı Dr. İbrahim Gül skandal ifadeler kullandı.

Konuşmasında 'Alevilik ayrı bir mezhep değil gidilecek bir yoldur' diyen Gül'e bir öğrenci, 'Aleviliği hakkıyla anlatamıyorsanız burada anlatmayınız. Şu anda Maraş katliamı anması valilik tarafından engellenmiştir. En azından Aleviliği kirletmemek, yanlış anlatmamak gerektiğini düşünmekteyim. Maraş katliamını yapanlar milletvekili oldu, iktidarın milletvekili olan avukatları tarafından savunuldu. Katliamları konuşmak zor olmasa gerek, Aleviler geçmişte canlarıyla çok bedel ödemişlerdir' dedi.

'BU KAFA İLE ALEVİLER DAHA ÇOK BEDEL ÖDER'

'Kazmayı, küreği alıp sokağa mı çıkalım? Lütfen anlayışlı olalım. Geçmişteki yaraların tekrar etmemesi için biz burada insanlara iyiyi, doğruyu, güzeli anlatıyoruz.' diyerek öğrenciye yanıt veren Gül, 'Bu kafa ile Aleviler daha çok bedel öder. Bu kafa ile eğer senin kafanı taşısak, biz her gün sopa yeriz. Alevilik insanları birbirine düşürme, çatıştırma işi değil' dedi.

İbrahim Gül’ün açıklamalarına tepki gösteren öğrencilerin büyük bir bölümü salonu terk etti.

1000
icon
Yorum 23 Aralık 2018 21:05

Hadi be ordan dis istihparatmis hep suclu aleviler kurtler ermeniler rumlar VHS once tuklerin butun kavimlerne birlikte yasamayi ogrenmeli Kin nefretten baska oldurmekten iftiradan lekelemekten baska ne var ne gorduk simdi de sisteme ayak uydurmayan herkes terorist noldu hep birlikte yuruduler bu yollarda simdi noldu herkes terorist Düne kadar araplar dusman di bugun dostunuz oldu onlara verilen deyeri ulkenin icindeki insanlara vermediniz

0 0 Cevap Yaz
Mehmet Şahin 23 Aralık 2018 10:25

Aksdemisyenin sözlerinin bazılarına katılıyorum.Bazılarına asla katılmıyorum.Öğrencinin sorularına daha uyumlu ve birleştirici cevablar vermesi gerekirdi. Evet maraş katliamı Çorum olaylarını yaşadık .Bunlar kesinlikle dış istihbarat örgütlerinin uygulamaya koyduğu,halkı kışkırttığı iktidarın ve yöneticilerin beceriksizliği de eklenince bu olaylar büyümüştür.Zaten bu olaylardan sonra 8-9 eylülde Rahsin Şahinkaya ABD ye gitti oranın ralimatı ile 12 eylül darbesini yaptılar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ