Akit gazetesinden Ergenekon hakkında skandal sözler!

Gündem 2 Aralık 2018 13:30
Videoyu Aç Akit gazetesinden Ergenekon hakkında skandal sözler!
A
a

AKP'ye yakın Akit gazetesinden 'Ergenekon' hakkında skandal sözler...

Savcının Ergenekon mütalaasını açıklamasının ardından durumu manşetine taşıyan Akit gazetesi skandal ifadelere yer verdi. Gazete, "Ergenekon yok denilerek faili meçhuller örtbas edilemez" dedi.

Yeniden görüşülmeye başlanan Ergenekon davasında savcı mütalaasını açıkladı.

Mütalaada "Ergenekon" adlı bir 'terör örgütü'nün varlığı ispat edilememiştir" ifadelerine yer verildi.

Konuyu manşetine taşıyan hükümete yakın Akit gazetesi bugünkü “Yargı Ergenekon’a kör” başlıklı manşetinde, “Yıllarca bürokrasiyi, siyaseti ve toplumu vesayet altında tutan, yeri geldiğinde darbelere meşruiyet kazandıran ortamları oluşturan, arkasında faili meçhul cinayet izleri olan bir derin yapının daha üstü örtülüyor” diyerek FETÖ eliyle hazırlanan Ergenekon kumpasına sahip çıkmaya devam etti. 


Akit, gazetenin birinci sayfasında 2015 yılında hayatını kaybeden eski genel yayın yönetmeni Hasan Karakaya’ya da yer verdi. Gazetede şu ifadeler yer aldı:

Gazetemizin merhum Genel Yayın Koordinatörü ve yazarı Hasan Karakaya, 2013 yılının Ağustos ayında kaleme aldığı yazısında, Ergenekon’a dair çarpıcı tespitlerde bulunmuştu. Hasan Karaka yazısında şu ifadeleri kullanmıştı: “Herkes aynı soruyu soruyor; ‘Ergenekon bitti mi?’ Yine herkes aynı cevabı veriyor; ‘Hayır!..’ Biten Ergenekon Terör Örgütü Dâvâsı’dır... Ama Ergenekon Terör Örgütü’nün kendisi bitmemiştir, ayaktadır... Rehavete kapılır da başını boş bırakırsan, her an ayağa kalkar ve yeniden derin cinayetler işlemeye başlar!.. Faili meçhul cinayetler” ile ‘Ergenekon’ arasında ‘derin bir bağlantı’ vardır ve bu cinayetler ‘Ergenekon tutuklamaları’ başladıktan sonra büyük ölçüde azalmıştır."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ