Akit'ten skandal istek: Evlilik yaşı 14'e insin!

Gündem 30 Ağustos 2018 10:58
Videoyu Aç Akit'ten skandal istek: Evlilik yaşı 14'e insin!
A
a

İktidarın, hükümetin medyalarından olan Akit'ten skandal istek: Evlilik yaşı 14'e insin!

Cumhuriyet karşıtı ve kadın düşmanı yayın politikasıyla bilinen Gerici Yeni Akit gazetesi, "Akit, binlerce aileyi parçalayan, erkekleri mahkum, kadınları mağdur, çocukları ise mazlum eden uygulamanın sona ermesi için yayınlarına devam ediyor" diyerek çocuk yaşta evliliklerin yasalaşmasını istedi.

Daha önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk için "Zurnanın son deliği" benzetmesi yapan Akit'çiler yine bir skandala imza attı. 

Gazetenin manşet yaptığı haberde, "Akit, binlerce aileyi parçalayan, erkekleri mahkum, kadınları mağdur, çocukları ise mazlum eden uygulamanın sona ermesi için yayınlarına devam ediyor. Akit'e destek veren 3 bin 800 ailenin yanısıra, hukukçular ve STK temsilcileri de Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen bu yasanın değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyor" görüşü dile getirildi. Söz konusu kan donduran haber, sosyal medyada da tepki çekti.

ABD'de evlilik yaşının 14'e düşürüldüğü vurgulanan haberde, "Türkiye'de ailelerinin rızasıyla evlenen genç çiftler 8-16 yıl hapisle cezalandırılıyor" ifadesi kullanıldı.

Faruk Arslan'ın imzasıyla yayımlanan haber, şöyle devam etti:

"ABD ve Avrupa'da erken evlilikler teşvik edilirken, Türkiye'de ise kendi istekleri ve ailelerinin rızasıyla erken yaşta evlilik yapan çiftler hakkında başlatılan kamu davaları sonucu erkekler 8-16 yıl arasında hapis cezasına çarptırılıyor. Eşlerinden ayrı kalan kadınlar sefil bir hayata mahkum edilirken, çocuklar da perişan oluyor."

1000
icon
Milat 31 Ağustos 2018 22:41

Ayıptır ayıp. Bunlar utanmasa kız çocuğu olduğunu ultrason da tesbiti den sonra ana karnında nikah kıyacakşar. Bu ne rezilliktir. Süt kokan bir kız çocuğunu koynunuza alınca Yüce Yaradan dan utanmayacakmısınız? Rezillik diz boyu. İşinize gelmediğinde gavur kanun ve geleneği diyeceksiniz, ancak menfaatine, çıkarınız ve eteğinizin keyfine gelince Avrupada böyle yapıyor diyeceksiniz. Biz Müslüman lara göre hoca ile papaz arasında fark olmalı. O farkta Hz. Muhammed in ahlakı ve sünnetletidir. Gerçi onuda çıkarlara göre yorumlamaya başladılar ancak söylenecek tek şey. Ku dur ma yın.

0 1 Cevap Yaz
Alihaydar 31 Ağustos 2018 11:32

Sayın Akit gazetesi A'dan Z'ye sizler madem böyle bu yaşta evliliği uygun görüyorsunuz ; Önce bir örnek olun mesela siz ve sizin gibi düşünenler ; O bakmaya kıyamadıkları kız evlatlarını 13-14 yaşında daha oyun çocuğu iken evlendirin sorumluluğu mesuliyeti yükleyin O körpe çocukların üstüne onlara çocukluğunu gençligini yaşatmayın eğerki bunları kendi evlatlarınıza yapabilirseniz vatandaş zaten yapar . Hani bir söz varya ELİN EVLADI ELE UCUZ DİYE sizinkide onun hesabı

1 2 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR