AkİT'ten skandal manşet: ''Pezevenk Müjdat''

Gündem 23 Aralık 2018 19:38
Videoyu Aç AkİT'ten skandal manşet: ''Pezevenk Müjdat''
A
a

Yandaş, yalak AkİT'ten skandal manşet: ''Pezevenk Müjdat Gezen''

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın talimatıyla başlatıldığı öğrenildi.

MÜJDAT GEZEN'İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Açılan soruşturmaya ilişkin, Müjdat Gezen’in avukatı Celal Ülgen şu açıklamayı yaptı: 

“Her önüne gelen savcı her önüne gelen düşünce açıklamasına "vay sen Cumhurbaşkanına hakaret ettin" diye dava açarsa rejimin adı değişir. Her şey kış olur. Ağaçlar yapraklarını döker, Kuşlar ötüşünü unutur. 
 
İfade/düşünce hürriyeti, insanın özgürce fikirler edinebilme, edindiği fikir ve kanaatlerinden dolayı kınanmama, bunları meşru yöntemlerle dışa vurabilme olanak ve özgürlüğüdür.  Kimse bu özgürlükleri kullanırken lafı çarpıtılarak ya da niyet okuyuculuğu yapılarak suçlanamaz. Siyasetçiler neden hoşgörülerini evde unuturlar anlamıyorum. Siyasetçileri anlıyorum ama savcılar neden bu kadar ivedi davranıyor bunu bir türlü anlamıyorum.”
AKİT’TEN TEPKİ ÇEKEN MANŞET

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlattı. Soruşturmanın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın talimatıyla başlatıldığı öğrenildi.

Erdoğan bugün "Beni ipe götüreceklermiş, bunu sanatçı müsveddeleri yapacakmış, senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götürecekmiş, senin haddine mi? Biz şahadete inanmış insanlarımız: Biz bunların bedelini ödemeye hazırız. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler" demişti. 

Skandal bir ifade de Yeni Akit’ten geldi. Akit, Müjdat Gezen’e de soruşturma açılmasını haberleştirirken , “Pezevenk Müjdat'a da soruşturma açıldı” başlığını kullandı.

Akit haberinde, “Müjdat Gezen, geçtiğimiz yıllarda yine devlet yöneticilerine karşı, ‘pezevenk’ diye küfür etmiş, sorulduğunda da ‘Pezevenk kötü bir şey değil ki, Azerice de 'yol gösteren' demek’ diyerek kendisini savunmuştu” ifadeleriyle başlığına gerekçe buldu.

İşte o paylaşım:

1000
icon
Bigo 24 Aralık 2018 09:41

Hic bir şeye taham.mülünüz.yok.ya atatürke küfür edilirken mehmet akif ersoya küfür edilirken keşke yunan galip gelse diyen akıl fakiri.bunlar yaşanırken neden eleştirmiyorsunuz.nasıl müslümansınız.müslünanlıkta küfür.hırsızlık haram yeme.yalan varmıdır.merak ediyorum Siz camiye ve duva ederken ne diyorsunuz.eminimki yapnacıktan dudaklarınızı oynatıyorsunuzdur.millet ac fakir gõrün bunları.emekliyim ev kredisi ödemek icin bulaşık yıkama işi yada aşcı yardmcısı işlere gidiyorum yaşım 55 Saraydan bize pay düşmüyor..

0 7 Cevap Yaz
Recep 24 Aralık 2018 09:35

Vay pezevenk vay.

0 0 Cevap Yaz
Ertan BİLGİ 24 Aralık 2018 08:31

Maalesef bu ulasılmaz, herşeyi ile güzel vatanımızı alttan, üstten oymaya devam ediyor SİYONİST uşakları ve onların yandaşları, ülkemiz, güzel vatanımız, TÜRKİYE' mizi parçalayıp ele geçirmek isteyen İngiliz-ABD-AB ülkeleri ve onların uşakları, hepiniz gerelen cevabı alacaksınız, BU VATAN KOLAY KAZANILMADI ve SİZLER GİBİ ÜÇ BEŞ ÇAPULCUYA TESLİM ETMEYECEĞİZ, bir kaç eksik yada yanlış kurulmuş sözden yola çıkarak, bahanelerle bu ülkenin öz evlatlarını yıldıramazsınız.

0 2 Cevap Yaz
Terbiyisiz bu laf ança sizin gibilere yakışır ayıp 24 Aralık 2018 06:04

Terbiyesiz bu laf ançak size yakışır

0 0 Cevap Yaz
Necla

Aynen katılıyorum. Kötü söz sahibine aittir

0 1
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ