Akit yazarı coştu: Erdoğan kazanana kadar seçim olacak!

Gündem 2 Mayıs 2018 12:47
Videoyu Aç Akit yazarı coştu: Erdoğan kazanana kadar seçim olacak!
A
a

Akit yazarı Ali Karahasanoğlu coştu: Erdoğan kazanana kadar seçim olacak!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilip, AKP-MHP ittifakındaki milletvekili sayısının 300’ün altında kalması durumunda yeniden bir erken seçime gidileceği gündeme geldi.

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü “Şeytanlaştırmayalım’ derken, melekleştirme!” başlıklı yazısında, “Aklı başında kime sorarsanız sorunuz.. Teorik bir ihtimal olarak söylüyorum..  Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilip.. AK Parti, MHP ile birlikte kurduğu ittifaktaki milletvekili sayısı 300’ün altında kalırsa.. Tabii ki en kısa zamanda, yeniden bir erken seçimle karşı karşıya kalırız..” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ İLE BİRLİKTE, MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ DE YİNELENECEK”

“Ne yapacaktı Tayyip Erdoğan, davul kendi boynunda, tokmak muhalefetin elinde olan bir tabloda kendisini feda mı edecek?” diye soran Ali Karahasanoğlu, şöyle devam etti:

“Allah korusun, TBMM’de CHP önderliğinde kurulacak bir ittifak, 300’ün üzerinde milletvekili sayısına ulaşır ise, örneğin başörtü yasağını tekrar geri getirecek bir kanuni düzenleme yaptığında..

Tayyip Erdoğan, buna eyvalah mı edecek? Veya, katsayı zulmü yeniden ihya edilmeye kalkılırsa..
‘TBMM’de milletvekili sayımız AK Parti-MHP ittifakından daha fazla. İstediğimiz kanunu çıkarırız’ denilirse..

Tayyip Erdoğan, kendisi Cumhurbaşkanı koltuğunda oturuyor diye..

Ülkenin yönetimi kendisine verilmiş diye..

Bu kanuni düzenlemeleri yapacak sol kafanın önderliğindeki kirli ittifaka eyvallah mı edecek?

Tabii ki seçimin yenilenmesine karar verilecek..

Cumhurbaşkanı seçimi ile birlikte, milletvekili seçimi de yinelenecek..”

1000
icon
mehmet kaya 3 Mayıs 2018 12:22

demokraside her insan hakları ve onurları ile birlikte hür olarak doğar, doğdukları yer onların vatanıdır, demokraside tüm yurttaşlar kanun önünde eşittir, demokrasi her yurttaşa hakkını küçücükde olsa savunabilmesi ve kendisini yönetimin içinde hissetmesi, insan olduğunu hissetmesi için her insana 1 oy hakkı tanır. BİR YURTTAŞIN EN BÜYÜK HAKKI OLAN BİR OY HAKKININ ELİN DEN ALINMAK İSTENMESİ EN BÜYÜK ZULÜMDÜR. Devletler ve insanlar ilkeler üzerinde yaşarlar. Örneğin devletin ilkelerinden biri de sosyal güvenlik ilkesidir. sosyal güvenlik ilkesinin maddelerinden biri bütün yurttaşların gelirlerinin biribirine yanaştırılması maddesidir. fakat insanların gelirlerinin biribirine yanaştırılmasının sadece kanunda yazılı olması yeterli değildir. aynı zamanda devlet yaptırım gücünü kullanmalıdır. malesef mevcut hükümet mensupları bir türlü kanunları ve ilkeleri içselleştirememekte kanun, ilke ve erdemlerin dışına; yani kanunsuz, ilkesiz, suç ve kaos alanına çokca meyletmektedirler.

0 0 Cevap Yaz
M.t.erdem 2 Mayıs 2018 20:35

Yine turbandan korku daglari yaratmaya calismissin zor dostum zor

0 0 Cevap Yaz
ugur kurt 2 Mayıs 2018 15:56

erdoğan kazanana kadar seçim olacak haklısın peki düne kadar erdoğan millet iradesine saygısızlık kimse edemez diyordu kendisi seçildiğinde başbakan davutoğlu seçti millet sandıktan çıkardı ama millet iradesine saygı göstermedi görevden aldı ondan sonra binali görevlendirdi seçime gitmedi kanunları kendileri yaptı tekrar kanunları bozan kendisi millet iradesi söyledi ama millet iradesine saygı göstermeyn kendisi kazanamasa seçime gider tamam millet unutmasın her seçim maliyetği akp ve tayyip ödemmiyor milletin çebinden zamlarla çıkıyor gerisini siz düşünün size saygı göstermeyen ve kanunları kendisi gibi yapan değiştiren birisine oy verirmisiniz

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ