Akit yazarından Erdoğan'a "firavun" göndermesi

Gündem 17 Nisan 2019 14:55
Videoyu Aç Akit yazarından Erdoğan'a "firavun" göndermesi
A
a

Akit yazarı Vehbi Kara'dan Erdoğan'a "firavun" göndermesi

Adalet ve Kalkınma Partisine yakın Yeni Akit gazetesinin, “Fethullahçı olduğu gerekçesiyle” TSK'dan ihraç edilen yazarı Vehbi Kara, bugünkü yazısında AKP'ye 'Ayasofya' üzerinden vurmaya çalıştı.

Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması gerektiğini dillendiren Vehbi Kara, “Lakin hükümet pek böyle düşünmüyor” diyerek AKP’yi eleştirdi. “Seçimleri seviyorum. Hiç olmaz ise 5 yılda bir önüme gelip benim halimi hatırımı soruyorlar. Halbuki diktatörler, krallar ve darbeciler öyle mi” diyen Vehbi Kara’nın, “İslam’da saltanat krallık yoktur. Romalılardan Firavunlardan ve Nemrut gibi zorbalardan bize de geçmiştir” sözleri ise dikkat çekti.

Seçim öncesinde AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın cami olarak açılmasına işaret etmişti. Akit yazarı Vehbi Kara da, Ayasofya üzerinden isim vermeden Erdoğan'a, "İslam’da saltanat krallık yoktur. Romalılardan Firavunlardan ve Nemrut gibi zorbalardan bize de geçmiştir” sözleriyle gönderme yaptı.

Vehbi Kara’nın yazısının ilgili açıklaması şöyle:

“Şimdi gelelim şu “Ayasofya nasıl cami olur” meselesine. Bana göre gösterişli bir şekilde açmak daha iyi olur. Çünkü sembol önemi vardır. İslam ülkeleri Türkiye’nin Batı boyunduruğundan kurtulduğuna inanacaklardır.

Lakin hükümet pek böyle düşünmüyor. Öyle olsun. Fark etmez. Önemli olan fatih Sultan Mehmed Han’ın bedduasından kurtulmaktır. Peygamberimizin (asm) sena ettiği bir zatın bedduası pek mühimdir. Bazı sağır kulakların duymasını dilerim.
Halen defalarca Cuma, teravih ve vakit namazı kıldığım kıble taraftaki kısım genişletilebilir. Caminin içine doğru halılar serilerek Cuma, Bayram ve teravih namazları namazları burada kılınabilir. Halkımız benim yaptığım gibi burada namaz kılmaya devam ederse iş daha çabuk ve gürültüsüz bir şekilde olur.

İkinci husus ise birkaç defa yapıldığı gibi Ayasofya’dan ezan seslerinin yükselmesi meselesidir. Zaten cami görevlileri mevcuttur ve kadroludur. Bundan sonra her vakitte Ezan-ı Muhammedi okunması gereklidir. Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuyu acil olarak gündemine almalı ve çözmelidir.

Son söz olarak şunu söyleyeyim. Seçimleri seviyorum. Hiç olmaz ise 5 yılda bir önüme gelip benim halimi hatırımı soruyorlar. Halbuki diktatörler, krallar ve darbeciler öyle mi? Zaten İslam’da saltanat krallık yoktur. Romalılardan Firavunlardan ve Nemrut gibi zorbalardan bize de geçmiştir. Yoksa aklı başında hiç kimse bunu istemez.

Dört halife dahi seçimle işbaşına gelmiş devleti meşveretle yönetmiştir. İslam’ın yönetim şekli seçimli sistemlerdir, vesselam…”

1000
icon
Demir İsmail 17 Nisan 2019 19:23

Ayasofya bizim toprağımızdadır. Kimse hele batılı devletler hiçbir şekilde müdahale edemezler. Ama devletin başında ATATÜRK gibi bir bozkurt olması gerekir. Bugün dediğini yarın inkar eden bir zat bu işi yüzüne gözüne bulaştırıp bu işin altından kalkamaz. Abd nin talimatlarıyla ülke yöneten kendi toprağına sahip çıkamaz. O yürek yoktur o türlerde.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ