AkİT yazarından kadınları aşağılayan yazı: Şiddete karşı koymayın

Gündem 23 Aralık 2018 20:16
Videoyu Aç AkİT yazarından kadınları aşağılayan yazı: Şiddete karşı koymayın
A
a

Yandaş, yancı, dinci AkİT yazarından kadınları aşağılayan yazı: Şiddete karşı koymayın

Yeni Akit yazarı İlhan Oral skandal bir yazı kaleme aldı.'Şiddete karşı koymaya kalkışmayın!' başlıklı bir yazı kaleme alan Oral, yazısında kadınların erkek şiddetini hak edecek davranışlardan kaçınmadığı taktirde bunu Allah'ın emri olarak görmesi gerektiğini yazdı.

'Şiddete karşı koymakla, Şiddete başvurup diretmekle şiddeti önleyemezsiniz. Fizik kuralıdır. Bir nesneyi ne kadar iterseniz o oranda tepkisi ile karşılaşırsınız. Kadına yapılan şiddeti üretenler vardır. Kadına uygulanan şiddeti üretip artıran lobiler belirlenmeli ve bunlar kaynaklarıyla kurutulmalıdır ve aile, kurtarılıp emin ellere teslim edilmelidir. İslam tarihinde böylesi bir aile faciası görülmedi. Ailenin kaynağı olan kadının analık sistemlerini arızalandırdılar. Kadını cahilleştirdiler. Onu iffetinden kopardılar. Merhametini, şefkatini, sadakatini harap ettiler. Onun aşk ateşini söndürdüler. Kocasını, adamı olarak görme iştahını buharlaştırdılar. “Elimi sallasam ellisini bulurum” dedirtecek kadar çıldırttılar. Kadında üstün değerler taşıyan mekanizmaları kilitlediler, kilitlerini paslandırmaya bıraktılar.

Sen güzelsin, sen güçlüsün, sen erkeğin cariyesi değilsin, özgür olmak senin hakkındır, sen erkeğin eline bakmaya zorlanamazsın, senin de ekonomik özgürlüğün ve etkinliğin olsun...' diye yazan Oral kadının kendine biçilen erkeğe bağımlı, köle hayatını sürdürmemesinin tüm sorunların temeli olduğu ifade ediyor ve devam ediyor:

'KADINI ŞİDDETTEN KURTARACAKLARMIŞ'

'İki çocuklu kadın bir gün sekiz senelik kocasını terk ediyor. Valizlerini ve iki çocuğunu da alıyor, kocasını ve ailesini hiçe sayarak evinden kimliği bilinmeyen bir erkekle kaçıp gidiyor ve bu kadın 'özgürce seçimini yapmış oluyor.' Tabii bir tarafta kadını yüksek dozda dolduruşa getirirken diğer tarafta kocası ile arasını açmak için her türlü melaneti yaptılar. Oldu olacak bir de evden kaçan kadınlara sığınma evi icat ettiler. Evet, kadını erkekleştirirken, diğer tarafta erkeğin de bütün yetkilerini elinden aldılar. Altı ay evinden sürgün ediyorlar, bu altı ay süreyle evine beş yüz metre yaklaşmasını yasak ediyorlar. Evet, böyle hüküm veriyorlar. Güya şiddeti önleyeceklermiş ve güya kocayı şiddetten caydıracak ve kadını onun şiddetinden kurtaracaklarmış! Zaten kadının rahatça gidip kalacağı sığınma evi var veya daha da canı sıkılırsa 'elini sallıyor' erkek buluyor, gidiyor. Şu hale bakar mısınız?' diyen Oral sözlerine şu şekilde devam etti:

'Allah’ın kadın ve erkeği birbirlerine üstün kılması ve erkeklerin kadınlara mallarından infak etmeleri sebebi ile erkekler, kadınlar üzerine kıvamında eşlerdir. Saliha kadınlar, itaatkârdırlar ve Allah kendilerini koruduğu için kocalarının gıyabında ırz ve mallarını korurlar. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce nasihat edin. Sonra uslanmazlarsa, yataklarda yalnız bırakın. Yine dinlemezlerse, dövün! Size itaat ettikleri takdirde kendilerini incitmeye bir bahane aramayın. Çünkü Allah Yücedir, Büyüktür. (Nisa: 4/34) Allah Teâlâ, hakkı, hikmet niteliğinde bildirir, beyan eder ve uyulmasını ister.'

1000
icon
Zehra 25 Aralık 2018 08:03

Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna bile az.Sizin sistemi de görüyoruz sonuçlarini.Ölüyoruz öldürülüyoruz .Acaba fıtrata aykırı mıyız?50 sene önce niye ölmüyordu kadinlar .Aileyi bozdunuz aileyi..Geriye ne kalır ki zaten.Yani kadinin ölmesi değil bazilarinin derdi..Modern olma uğruna...

0 0 Cevap Yaz
Orka56 24 Aralık 2018 02:31

Bu muhterem kur-an dan anladığını kendine göre yorumlayıp kadını esir muamelesine razı olmasını yapılan her türlü şiddete razı olmasını kocasına karşı gelmemesini bir masal tadında anlatmış.Bu şahsım herhalde bir karısı vardır varsa allah o kadını bu adamın dayak atma keyfiyetinden korusun.umarım bir kız çocuğuda yoktur.Eğer varsa onuda bu adam gibi bir kocadan korusun, tabii onlarda bunun gibi düşünmüyorlarsa.

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ