AKP, Devlet Bahçeli’yi korumaya aldı

Gündem 22 Nisan 2017 13:41
Videoyu Aç AKP, Devlet Bahçeli’yi korumaya aldı
A
a

AKP’nin halk oylamasında birlikte hareket ettiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin itibarının korunması için gerekenlerin yapılmasını istediği belirlendi.

Edinilen bilgilere göre, AKP’de 16 Nisan halk oylaması ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bazı AKP yöneticileri, “İçimizden vurulduk” diyerek, Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gibi isimleri hedef alırken, bazı AKP yöneticilerinin ise MHP’ye yüklendikleri ve MHP’den yeterli desteğin gelmemesinden şikayet ettikleri öğrenildi. Halk oylamasından sonra yapılan AKP MKYK toplantısında da benzer tartışmaların yapıldığı kaydedildi.

Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun da Bahçeli eleştirilerine karşı çıktığı, “MHP’den Bahçeli dışında kimse oy vermemiş bile olsa, Bahçeli’nin o tek oyu bile değerlidir, Bahçeli’nin itibarının korunması lazım. MHP olmasa anayasa paketini referanduma götüremezdik” dediği ifade edildi.

Bu arada, MHP’deki gelişmelerin izlenmesinin kararlaştırıldığı, Bahçeli’nin rahatlatılması için isteklerinin yerine getirilmesi konusunda bakanlara talimat verildiği kaydedildi. Bahçeli’nin iyice güç kaybetmesi durumunda oluşacak yeni partinin barajı aşabileceği, AKP’den de parça koparabileceği vurgulanarak, “Bahçeli’nin gücünün korunmasının aynı zamanda AKP’nin geleceği açısından da önemli olduğu konusunda görüş birliğine varıldığı bildirildi.

MHP’DE İSTİFALAR SÜRÜYOR

Öte yandan AKP ile birlikte rejim değişikliğine “evet” diyen MHP’de istifa furyası sürüyor. İstifacılar arasında MHP eski milletvekili Mehmet Gül’ün oğlu Şeref Gül, Türkiyem TV’nin Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Erdoğan, Manisa’nin Turgutlu eski İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu gibi etkili ve eski MHP’lilerin olması dikkat çekiyor.
KAYNAK:AYDINLIK

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ